PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Po raz kolejny wybiorą Pracodawcę Przyjaznego Cudzoziemcom

Gdański Urząd Pracy po raz drugi organizuje konkurs Pracodawca Przyjazny Cudzoziemcom. Tym samym zaprasza do udziału wszystkich gdańskich pracodawców.

Po raz kolejny wybiorą Pracodawcę Przyjaznego Cudzoziemcom
Adobe Stock
REKLAMA
  • Plebiscyt organizowany jest pod patronatem Pracodawców Pomorza.
  • W ubiegłym roku rywalizowało 28 firm.
  • Zgłoszenia przyjmowane będą do 29 listopada.

W ostatnich kilku latach wyraźnie wzrosła liczba migrantów w Gdańsku i w całym województwie pomorskim. To stawia przed pracodawcami nowe wyzwania, a jednocześnie zmusza do przystosowania warunków pracy pod potrzeby wielokulturowej kadry. Stąd pomysł Gdańskiego Urzędu Pracy (GUP) na plebiscyt, by promować dobre praktyki i pozytywne postawy wśród gdańskich pracodawców, a także wzmacniać pozytywny wizerunek pracownika - cudzoziemca.

Udział w konkursie Pracodawca Przyjazny Cudzoziemcom jest okazją dla pomorskich pracodawców do zaprezentowania działań i procedur, które już działają w organizacjach, a przyczyniają się do budowania wizerunku firmy przyjaznej cudzoziemcom. To z kolei przekłada się także na wizerunek Gdańska i Pomorza jako miejsca wielokulturowego, przyjaznego i otwartego.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

„Głównym celem konkursu jest wspomaganie procesów integracji imigrantów w obrębie lokalnej społeczności poprzez wdrażanie w pomorskich firmach procedur wspomagających adaptację do warunków życia i pracy w Gdańsku i na Pomorzu.” - czytamy w regulaminie konkursu.

Świadomi trendów na rynku

Udział w plebiscycie mogą wziąć pracodawcy, którzy prowadzą działalność gospodarczą zarejestrowaną w GUS-ie, funkcjonują na terenie działania GUP, zatrudniają co najmniej trzech cudzoziemców, a także nie byli karani w związku z powierzeniem pracy cudzoziemcowi w ciągu ostatnich dwóch lat.

W ubiegłym roku do udziału w konkursie Pracodawca Przyjazny Cudzoziemcom zgłosiło się 28 firm. To sporo! Jednocześnie zwracają uwagę, iż jest coraz więcej przedsiębiorstw świadomych trendów na rynkach pracy. A nawet więcej, bo chcą je rozwijać i wdrażać wartości tworzenia wielokulturowych kadr w tym dostrzegając korzyści. Równocześnie biorą odpowiedzialność za współtworzenie wielokulturowego rynku pracy na Pomorzu i są przykładem dla innych, jak kreować politykę zatrudniania pracowników. Warunkiem wzięcia udziału w plebiscycie jest wypełnienie i złożenia w wersji elektronicznej lub papierowej kwestionariusza zgłoszeniowego. Wszystkie szczegółowe informacje i dokumenty można znaleźć na stronie www.gup.gdansk.pl.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Po raz kolejny wybiorą Pracodawcę Przyjaznego Cudzoziemcom

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA