Pieniądze to nie wszystko. Majątek nie uchroni przed pechem

Nawet najbogatsi ludzie świata mają pecha i tracą majątek. Przykładem jest Carlos Slim Helú, drugi najbogatszy człowiek na świecie, który stracił od początku 2015 r. ponad 7 miliardów dolarów, a dokładnie 7,2 miliarda .
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pieniądze to nie wszystko. Majątek nie uchroni przed pechem

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

14 sie 2015 14:06


To w tym roku największa strata poniesiona przez miliardera z listy 400 najbogatszych ludzi na świecie - podaje "El Financiero".

Miliarder stracił 1/10 majątku

Pomimo, że to zaledwie 1/10 całego majątku meksykańskiego przedsiębiorcy i magnata telekomunikacyjnego, szacowanego na 77 miliardów dolarów, ale taka strata może zaboleć.

Wartość firmy wydobywającej złoto Frisco, której 78 proc. należy do Slima, spadła w tym roku aż o 53 proc.

Frisco zanotowało jedynie jeden kwartał na plusie w ciągu ostatnich 9. Taniejące od początku tego roku złoto może spowodować, że ujemny bilans na koncie Slima jeszcze się powiększy.

Zła passa twa

Inna firma należąca do Slima - telekomunikacyjny kolos America Movil SAB stracił zaś w tym roku 12 proc. swojej wartości. To z powodu osłabienia się kursu meksykańskiego peso i zmian regulacyjnych w meksykańskim prawie.

Zła passa nie opuszcza też banku należącego do Slima, Grupo Financiero Inbursa SAB, który również jest wyceniany coraz niżej i niżej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.