×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

"Pensje dla dyrektorów bez kompetencji". Zarzuty są poważne

  • Autor: PAP/JP
  • 12 paź 2021 10:44

Posłanka klubu Lewicy Anita Sowińska poinformowała we wtorek, że złożyła wniosek do prezesa NIK Mariana Banasia o kontrolę w Lasach Państwowych, w ramach której zbadany zostałby m.in. system wynagrodzeń. Mamy do czynienia z nepotyzmem i upolitycznieniem w LP - uzasadniała Sowińska.

"Pensje dla dyrektorów bez kompetencji". Zarzuty są poważne
Najwyższa Izba Kontroli może zająć się nieprawidłowościami w Lasach Państwowych (fot. domena publiczna)
REKLAMA

Posłowie Lewicy Anita Sowińska i Przemysław Koperski zorganizowali we wtorek w Sejmie konferencję prasową. Sowińska przekazała, że jej tematem jest "upolitycznienie i nepotyzm w Lasach Państwowych". "PiS wysysa wszystkie pieniądze, które tylko może, nie tylko z państwowych spółek, ale także z urzędów i takich instytucji jak Lasy Państwowe" - oświadczyła Sowińska.

"Lasy Państwowe zarządzają ogromnym majątkiem, to jest jedna czwarta kraju i budżet ok. 9 mld zł rocznie" - zaznaczyła, dodając, że jednocześnie lasy są niestety "wycinane na potęgę".

"Zyski z tych wycinek są przeznaczane na pensje dla dyrektorów bez kompetencji, specjalistów od PR politycznego, a także przekazywane są fundacjom i kościołowi. Na wszystkim tym swoją łapę położył (minister sprawiedliwości) Zbigniew Ziobro" - oceniła.

Sowińska poinformowała, zwróciła się do prezesa NIK Mariana Banasia z wnioskiem o kontrolę w Lasach Państwowych.

"Ma ona dotyczyć systemu wynagradzania i systemu kadrowego w Lasach Państwowych. Jej celem jest wykonanie analizy, byśmy wiedzieli jak przeprowadzany jest proces rekrutacji w Lasach Państwowych, jakie są wymagane kompetencje, a także jakie są systemy wynagrodzeń, włączając w to również benefity dla dyrektorów, w tym także możliwość zakupu nieruchomości za niewielką kwotę" - powiedziała posłanka.

"To jest dzika prywatyzacja, jeśli dyrektor Lasów Państwowych może kupić dom za 5 proc. ceny" - dodała.

W minionych miesiącach media informowały m.in. o zakupie 110-metrowy domu od Lasów Państwowych przez ich ówczesnego dyrektora Andrzeja Koniecznego za 9,4 tys. zł (ok. 5 proc. wartości), a także o kupnie nieruchomość na terenie jednego z nadleśnictw przez pełniącego obowiązki dyrektora generalnego Lasów Państwowych Józefa Kubicę - kojarzonego z Solidarną Polską Zbigniewa Ziobry - za niecałe 10 tys. zł (nieruchomość według mediów wyceniana jest na 198,8 tys. zł).

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: "Pensje dla dyrektorów bez kompetencji". Zarzuty są poważne

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA