Papież zaprasza bezdomnych, ubogich i uchodźców do... cyrku

Urząd papieskiego jałmużnika arcybiskupa Konrada Krajewskiego zorganizował wycieczkę bezdomnych, ubogich i uchodźców, więźniów i podopiecznych rzymskich ośrodków pomocy do cyrku. To kolejna dobroczynna inicjatywa Watykanu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Papież zaprasza bezdomnych, ubogich i uchodźców do... cyrku

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

14 sty 2016 17:04


Wcześniej bezdomni zwiedzali Muzea Watykańskie oraz Kaplicę Sykstyńską, a w grudniu w Auli Pawła VI byli gośćmi na prapremierowym uroczystym pokazie włoskiego filmu fabularnego o Franciszku.

Celem wyprawy na spektakl do Rony Roller Circus było - jak się podkreśla - zapewnienie odrobiny beztroski i radości osobom borykającym się z poważnymi problemami codziennego życia. Wszyscy mogli też skorzystać z pomocy personelu medycznego z Watykanu. Lekarze przyjmowali w przenośnym ambulatorium tuż koło namiotu cyrkowego. Ponadto dla całej grupy przygotowano posiłek.

Przy okazji tej wyjątkowej inicjatywy przypomniano słowa Franciszka, który w czasie spotkania z przedstawicielami świata cyrku przed rokiem mówił, że ich spektakle „tworzą piękno” i „dobrze robią duszy”.

Bezdomni, ubodzy, uchodźcy i więźniowie pojechali do cyrku samochodami, z których korzystają na co dzień kardynałowie i biskupi z Kurii Rzymskiej - ujawniły media.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.