PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Państwowa Inspekcja Pracy świętowała 100-lecie istnienia

Dziękuję wszystkim, którzy konsekwentnie podejmują starania o bezpieczeństwo i sprawiedliwość społeczną, o prawo chroniące słabszych, o system dbający o wszystkich obywateli. Państwa służba ma ogromne znaczenie dla pomyślności Polski i Polaków - napisał w liście z okazji obchodów 100-lecia istnienia Państwowej Inspekcji Pracy marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 29 maj 2019 12:44
Państwowa Inspekcja Pracy świętowała 100-lecie istnienia
(fot. pip.gov.pl)
REKLAMA
  • W tym roku przypada 100-lecie istnienia PIP. Dokładnie 3 stycznia 1919 r. Naczelnik Państwa Józef Piłsudski podpisał Dekret tymczasowy "O urządzeniu i działalności inspekcji pracy".
  • W Teatrze Narodowym w Warszawie 28 maja 2019 r. odbyła się centralna uroczystość z okazji 100-lecia Państwowej Inspekcji Pracy.
  • - Konsekwentnie podejmujecie starania o bezpieczeństwo i sprawiedliwość społeczną, o prawo chroniące słabszych, o system dbający o wszystkich obywateli - napisał w liście złożonym na ręce Wiesława Łyszczka, głównego inspektora pracy, marszałek Sejmu.

Z okazji przypadającego na ten roku wyjątkowego jubileuszu Inspekcja Pracy organizuje szereg wydarzeń, m.in. konferencje naukowe i debaty z udziałem krajowych i zagranicznych ekspertów z zakresu bezpieczeństwa i warunków pracy. Główne uroczystości miały miejsce 28 maja w Teatrze Wielkim w Warszawie. 

- Obchody jubileuszu stulecia Państwowej Inspekcji Pracy to bardzo ważne wydarzenie, które stanowi okazję do podkreślenia znaczenia instytucji pełniącej trudną do przecenienia rolę w polskiej rzeczywistości. To jednocześnie sposobność do refleksji zarówno nad naszą historią, jak i nad zadaniami, które musimy podejmować w imię sprawiedliwości społecznej, stanowiącej podstawę demokratycznego, sprawnego i nowoczesnego państwa - napisał marszałek Sejmu Marek Kuchciński w liście skierowanym na ręce Wiesława Łyszczka, Głównego Inspektora Pracy.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Państwowa Inspekcja Pracy świętowała 100-lecie istnienia

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA