Oto najlepsi szefowie firm na świecie

Najbardziej lubianym szefem, jest osoba, która nie nosi garniturów, ani krawatów – tylko koszulki i bluzy. Twórca popularnego portalu społecznościowego pokonał nawet Apple.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Oto najlepsi szefowie firm na świecie

PODZIEL SIĘ


Autor: KK

21 mar 2013 12:55


Amerykański portal Glassdoor, który zamieszcza oferty pracy i przygotowuje raporty na temat pracodawców, zapytał pracowników firm, czy wyrażają aprobatę wobec przywództwa swoich szefów. Przez rok pracownicy serwisu zbierali recenzje i stworzyli na ich podstawie ranking najwyżej ocenianych prezesów 2013 r.

Pierwsze miejsce wywołuje pewne zaskoczenie, bo najlepiej ocenianym prezesem okazał się Mark Zuckerberg, współzałożyciel i szef portalu społecznościowego Facebook.

Prezes Zuckeberg nie ma jeszcze skończonej trzydziestki. Jest uznawany za typowego "szefa epoki technologicznej", czyli wyluzowanego, trochę niezdarnego maniaka internetowego. Widocznie pracownicy szanują taki styl pracy, bo Zuckerberg uzyskał wskaźnik aprobaty aż 99 proc.

Taki sam wynik uzyskali Bill McDermott i Jim Hagemann Snabe, prezesi niemieckiego giganta informatycznego SAP. Wysoko uplasowali się też szefowie dwóch doradczych koncernów McKinsey & Company i Ernst & Young. Pierwszą piątkę zamyka ubezpieczyciel Northwestern Mutual z wskaźnikiem aprobaty na poziomie 96 proc.

Lista wygląda więc zupełnie inaczej niż w zeszłym roku. Wtedy najwyżej oceniono szefów Apple, Ernst & Young, Qualcomm, American Express i Google.

Pełny ranking zawiera 50 firm i nazwisk prezesów. Królują w nim spółki technologicznej, konsultingowe i finansowe. Pierwszą dziesiątkę zamyka francuski biznesmen Pierre Nanterme, prezes Accenture z wynikiem 95 proc.

Do najlepszej dziesiątki nie zmieścili się m.in. Larry Page z Google (11 pozycja), Jeff Bezos z Amazona (16) i Tim Cook z Apple (18). Daleko są są też słynne nazwiska z Wall Street, czyli Jamie Dimon z JP Morgan Chase (33) i Lloyd C. Blankfein, który szefuje Goldman Sachs (36).

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.