Oto kraje najbardziej przyjazne emerytom

Sprawdźcie, w którym kraju emerytom żyje się najlepiej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Oto kraje najbardziej przyjazne emerytom

PODZIEL SIĘ


Autor: nf.pl/Rynek Seniora

RynekSeniora.pl

26 cze 2015 13:19


Indeks państw najbardziej przyjaznych emerytom przygotowało amerykańskie pismo "International Living”. Na liście jest zaledwie 25 krajów.

Ranking stworzono, biorą pod uwagę szereg czynników mogących wpływać na komfort życia osób starszych: począwszy od pogody, przez jakość służby zdrowia, po - oczywiście - koszty codziennego funkcjonowania.

Czytaj też: Emeryci też nie chcą mieszkać w Polsce. Wolą emigrację

Numerem jeden na liście jest Ekwador. Pod kątem cen nieruchomości bije on na głowę pozostałe „raje emerytalne” - chodzi tu głównie o relację jakości i lokalizacji do ceny. Ponadto, osoby po 65 roku życia zamieszkujące Ekwador mogą korzystać z licznych 50 proc. zniżek na bilety do kin i na wydarzenia sportowe oraz na transport publiczny, który notabene, jest na wysokim poziomie.

Koszty życia codziennego są w Ekwadorze porównywalnie niskie, np. obiad w restauracji w dużym mieście można zjeść już za 2,5 dol., a wizyta u lekarza specjalisty kosztuje 10 dol. Para starszych ludzi może przeżyć w Ekwadorze miesiąc na naprawdę wysokim poziomie za 1 400 dol.

Czytaj też: Co piąty emeryt żałuje, że nie wyjechał z kraju

Drugie miejsce zajmuje Panama. Jako jedyny kraj w rankingu otrzymała maksymalną liczbę 100 pkt. za opiekę socjalną nad emerytami ze strony państwa.

Trzecie miejsce na liście „rajów emerytalnych” zajmuje Meksyk. Spośród państw europejskich w rankingu najwyżej uplasowała się Hiszpania, Malta, Portugalia, Włochy, Francja i Irlandia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.