Oto jak Polacy cierpią w pracy...

Ponad 70 proc. Polaków odczuwa dyskomfort fizyczny w pracy lub w szkole. Najbardziej narażone na niekomfortowe warunki pracy są osoby z wykształceniem podstawowym. Wśród nich aż 52 proc. deklaruje, że nie może dostosować mebli biurowych do własnych potrzeb.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Oto jak Polacy cierpią w pracy...

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

30 cze 2014 14:39


Według badań przeprowadzonych na początku czerwca na zlecenie Rol Ergo, producenta podstaw biurek z regulowaną wysokością, ponad 70 proc. Polaków odczuwa dyskomfort fizyczny w miejscu pracy lub w szkole, a ponad połowa skarży się na bóle.

Na pytanie: „Jaki rodzaj dyskomfortu fizycznego odczuwasz w pracy lub szkole, co najmniej raz w tygodniu lub częściej?" zdecydowana większość badanych wskazała na ból pleców - 43 proc., bóle połączone (barki, kręgosłup, szyja) - 35 proc. oraz problemy ze wzrokiem - 31 proc. Na dalszych pozycjach znalazły się bóle szyi - 22 proc. oraz rąk - 12 proc. Tylko 24 proc. ankietowanych deklaruje, że nie odczuwa w pracy żadnego dyskomfortu fizycznego.

Czytaj też: Homo sedus może nie doczekać emerytury

- Mamy świadomość, że ergonomiczne miejsce pracy, to klucz do komfortu fizycznego pracowników, a tym samym większej efektywności ich działania. Dlatego szukamy rozwiązań, które zmieniają biura w miejsca przyjazne i wygodne. Na całym świecie są one tak organizowane, by sprzyjały wydajności i kreatywności, ale przede wszystkim by dbały o zdrowie pracowników - Darius Urlakis, brand menedżer produktów Ergo Drive.

- W Polsce ta potrzeba już jest dostrzegana przez nowoczesne korporacje oraz przez architektów, prawników i menadżerów, czyli te osoby, które często muszą spędzać dużo czasu przy biurku- wyjaśnia

Czytaj też: Pracujesz w biurze? Oto 20 rzeczy, które rujnują twoje zdrowie

Mężczyzn boli mniej

Z badań wynika, że ból częściej dokucza kobietom niż mężczyznom. Tylko 15 proc. kobiet biorących udział w ankiecie twierdzi, że nie odczuwa w pracy dyskomfortu. Wśród mężczyzn to aż 33 proc. ankietowanych. Prawie wszyscy respondenci (98 proc.) przyznają, że konstrukcja i wyposażenie miejsca pracy ma wpływ na jakość ich pracy. Tymczasem z deklaracji badanych osób wynika, że ten element jest zupełnie zaniedbany przez pracodawców.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Mirek 2014-07-02 12:56:18

Osoby, które maja pracę siedzącą mają w pakiecie, że prędzej czy później pojawią się dolegliwości związane z kręgosłupem. Moja rada to dobry i wyprofilowany fotel, albo kupienie poduszki stabilizującej postawę, tzw. Jeżyk. Można go stosować codziennie zarówno w pracy jak i domu. Jeżeli ktoś ma często odczucie spiętych mięśni i uczucie dyskomfortu na różnych odcinkach kręgosłupa może warto skorzystać z masażu. Ja regularnie korzystam i polecam w Krakowie masażystów z firmy Black Tree, po pierwsze za pełen profesjonalizm a poza tym dojeżdżają do klienta.