PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Ostatnie dni na złożenie wniosku, by pieniądze dostać jeszcze we wrześniu

  • Autor: PAP/KDS
  • 25 sie 2022 11:51

Budżet programu "Dobry start" wynosi ponad 6,6 mld zł – to jest inwestycja w przyszłość, w młode pokolenie – powiedziała w Siennicy minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. "Dobry start" to 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny.

Ostatnie dni na złożenie wniosku, by pieniądze dostać jeszcze we wrześniu
Program wsparcia rodzin, m.in. program +Dobry start+, rozwija się jak najlepiej - powiedziała minister Maląg (fot. Twitter/MRiPS)
REKLAMA

Szefowa MRiPS była pytana w czwartek na konferencji prasowej o to, jak aktualnie przedstawia się sytuacja związana z tzw. programem 300 plus.

"Program wsparcia rodzin, m.in. program +Dobry start+, rozwija się jak najlepiej. Od 1 lipca rodzice mogli składać wnioski. Przypomnę, że tylko drogą elektroniczną - szacujemy, że wnioski może złożyć ok. 4,5 mln rodziców i składamy je do końca listopada" - powiedziała Maląg.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Poinformowała, że "zostało już złożonych wniosków na ponad 3,5 mln dzieci". "Świadczenia są wypłacone dla ok. 3,4 mln dzieci" - dodała.

"Zabezpieczone środki w budżecie państwa, czyli ok. 1,5 mld zł, są realizowane, rodzice sprawnie składają wnioski, wniosek jest bardzo prosty, a ZUS, któremu bardzo dziękuję za sprawną operacjonalizację i wypłatę tych świadczeń, realizuje to zadanie" - podkreśliła.

"Przypomnę, że +Dobry start+ funkcjonuje od 2018 r. Cały budżet programu to ponad 6 mld 600 mln zł - to jest inwestycja w przyszłość, bo to jest inwestycja w młode pokolenie" - podsumowała szefowa MRPiS.

Kto może ubiegać się o "Dobry start"

O wyprawkę szkolną można ubiegać się od 1 lipca do 30 listopada, jednak złożenie wniosku do końca sierpnia gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września.

Jeżeli wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach (we wrześniu, październiku lub w listopadzie), to pieniądze trafią na konto w ciągu dwóch miesięcy od złożenia wniosku.

Aby otrzymać świadczenie, wystarczy złożyć wniosek za pośrednictwem: portalu Emp@tia Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, platformy Usług Elektronicznych PUE ZUS lub bankowości elektronicznej.

Pieniądze z programu przysługują rodzicom dzieci do 20. roku życia i do 24. roku życia - w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ostatnie dni na złożenie wniosku, by pieniądze dostać jeszcze we wrześniu

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA