×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Ośrodki przetwarzania danych powołały branżową organizację

  • Autor: PAP/JS
  • 12 wrz 2016 21:13

Działające w Polsce ośrodki przetwarzania danych powołały organizację branżową, która ma reprezentować ich interesy, a także m.in. prowadzić działania edukacyjne i dbać o wizerunek tego sektora gospodarki.

Ośrodki przetwarzania danych powołały branżową organizację
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

Związek pod nazwą Polish Data Center Association (PDCA) skupia największe polskie centra danych: Talex, Infomex, Tauron, Beyond.pl, Onet, 3S Data Center, DCPG, ATM, Sinersio Polska, WCSS oraz Polcom. To pierwsza organizacja tego środowiska w Polsce. Tworzące ją firmy posiadają łącznie prawie 9,1 tys. szaf RACK (standardowe szafy teleinformatyczne, stosowane m.in. w serwerowniach komputerowych), co stanowi ok. 64 proc. wykorzystywanej w Polsce przestrzeni serwerowej.

Jak podali założyciele związku, jego prezesem został Jacek Szczepanek, który pełnił funkcje menedżerskie w branży IT, finansów i telekomunikacji oraz był członkiem rad nadzorczych spółek takich jak Elektrobudowa, Ster-Projekt, PZU NFI Management, KFA. Według prezesa PDCA, rozwój sektora przetwarzania danych w Polsce ma duży wpływ na całą polską gospodarkę.

- Korzystanie z profesjonalnych usług data center przestało być luksusem dla wąskiej grupy firm, opierających swój biznes na technologii - jak operatorzy telekomunikacyjni, platformy internetowe czy banki. Firmy, zamiast decydować się na zakup własnych serwerów oraz innego sprzętu, wybierają cloud computing, ponieważ pozwala im to na realną optymalizację kosztów inwestycyjnych - tłumaczy Szczepanek.

Czytaj też: W Agencji Mienia Wojskowego nie będzie konkursów na kierownicze stanowiska

Rozwój usług w tym zakresie wynika m.in. z faktu, że tylko niewielki procent przedsiębiorstw na polskim rynku może sobie indywidualnie pozwolić na inwestycje w sprzęt i bezpieczeństwo IT na poziomie, jaki może otrzymać korzystając z usług nowoczesnych data center.

Celem Polish Data Center Association jest dbanie o interesy polskich ośrodków przetwarzania danych oraz zachęcanie firm i instytucji państwowych do rozwoju z wykorzystaniem usług data center. Związek chce osiągnąć ten cel poprzez budowanie pozytywnego wizerunku tego sektora usług oraz aktywne działania edukacyjne dotyczące rozwiązań budowanych w oparciu o ośrodki przetwarzania danych, jak np. chmura obliczeniowa, ochrona danych czy cyberbezpieczeństwo.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ośrodki przetwarzania danych powołały branżową organizację

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA