Osoba zamożna - czym się wyróżnia i jak nią zostać?

Badanie McCann Truth Central „Prawda o zamożności w Europie i w Polsce" pokazuje, że prawie połowa zamożnych w Polsce uważa, że niczym się nie różni od innych ludzi, a dla 43 proc. bycie bogatym to przede wszystkim stan umysłu, a nie ilość pieniędzy na koncie bankowym.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Osoba zamożna - czym się wyróżnia i jak nią zostać?

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

1 kwi 2014 10:07


Z badania McCann Truth Central „Prawda o zamożności w Europie i w Polsce" wynika, że 70 proc. Polaków i 84 proc. osób na świecie uważa, że zgadza się, że trudno jest określić kogoś, jako osobę zamożną wyłącznie na podstawie wyglądu. Co ich wyróżnia? W Europie za najważniejsze wyznaczniki są uważane: postawa i odpowiedni wyraz twarzy.

Wśród elementów wyróżniających bogate osoby respondenci wymienili również: buty (31 proc.), płaszcz (22 proc.) i biżuteria, np. zegarek (16 proc.). Zamożną kobietę można zidentyfikować na podstawie torebki i kosmetyków, które stosuje. Natomiast oznaką bogactwa wśród polskich kobiet wymieniono: postawę (45 proc.), zapach (38 proc.) oraz buty i wyraz twarzy (23 proc.).

Jak osiągnąć bogactwo? Prawie co trzecia osoba odpowiedziała, że trzeba znaleźć się we właściwym miejscu, natomiast co piąty zamożny uważa, że bogactwo można osiągnąć wyłącznie za pomocą ciężkiej pracy. Jednak najwięcej (32 proc.) osób mówi o wykształceniu jako najważniejszym czynniku, który pomógł im osiągnąć obecny status. Z badania wynika, że 57 proc. dobrze usytuowanych osób ma wykształcenie wyższe, a 25 proc. posiada tytuł MBA.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.