Oryginalne pomysły na świetny biznes. A rybka na to: niemożliwe.

Sztuczne kości, śpiewające ryby, breloczki albo dobre nazwy stron internetowych przyniosły im miliony. Dla niektórych ludzi droga do sukcesu w biznesie nie musi być ciężką harówką.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Oryginalne pomysły na świetny biznes. A rybka na to: niemożliwe.

PODZIEL SIĘ


Autor: Damian Baran

25 mar 2013 8:03


Przepis na bogactwo? Autorzy poniższych pomysłów przekonują, że tkwi w prostocie.

Kamień z plaży w Meksyku, trochę sianka i plastikowe pudełko. Połączenie tych trzech rzeczy może przynieść miliony dolarów. W latach 70. poszczęściło się amerykańskiemu specjaliście od reklamy Garemu Dahlowi. Swój wynalazek ochrzcił nazwą Pet Rock.

Kamień zapakowany do plastikowego pudełka i owinięty siankiem miał zastępować żywe zwierzę. W pudełku były więc specjalne otwory umożliwiające przepływ powietrza. Zestaw kosztował niecałe cztery dolary i w 1975 roku amerykanie oszaleli na jego punkcie. Stał się jednym z najpopularniejszych prezentów gwiazdkowych.

Dziwna zabawka stała się wręcz fenomenem kulturowym. Do pudełka producent dołączał instrukcję obsługi „zwierzątka", ale ludzie także sami wysyłali swoje pomysły na wychowanie pupila. Doszło do tego, że miłośnicy Pet Rocks stworzyli nawet zakłady pogrzebowe dla kamieni - zwierzątek.

Po rocznym boomie na produkt nastąpił spadek zainteresowania. Dahl to przewidział i wcześniej sprzedał interes z trzystuprocentowym zyskiem. W ten sposób stał się milionerem.

Na równie dobry, a może nawet lepszy pomysł wpadła firma Gemmy Industries. Hitem lat 90. okazała się wypchana ryba do powieszenia na ścianie. Nie tylko wisiała, ale także śpiewała.

Poprawiająca humor zabawka wystąpiła nawet w serialu „Rodzina Soprano". Do dzisiaj cieszy się sporą popularnością na serwisach aukcyjnych. W Polsce można ją kupić już za kilkadziesiąt złotych.

Była stewardesa Sandy Stein fortuny dorobiła się na przypinanych do wnętrza torebki ozdobnych breloczkach do kluczy. Finders Key Purse (nazwa wynalazku) stworzyła z myślą o kobietach gubiących klucze.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.