×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Opozycja atakuje, PiS uważa, że dba o kobiety

  • Autor: PAP/JP
  • 25 maj 2023 15:14

Sytuacja kobiet w Polsce była tematem czwartkowej informacji bieżącej w Sejmie. Stanowisko rządu przedstawili wiceministrowie rodziny i polityki społecznej oraz zdrowia. Do zadania pytania zgłosiło się ponad 40 posłów.

Opozycja atakuje, PiS uważa, że dba o kobiety
Saja obrad Sejmu w Warszawie (fot. PAP/Tomasz Gzell)
REKLAMA
  • Posłanka Barbara Nowacka oceniła, że Polki boją się mieć dzieci i wspomniała o luce płacowej.
  • Wiceminister rodziny i polityki społecznej Barbara Socha stwierdziła, że rząd PiS "zmienił warunki do życia rodzin, kobiet i dzieci i będzie to robić nadal", a lukę płacową mamy jedną z najniższych w Europie.
  • Zdaniem wiceministra zdrowia Waldemara Kraski "tyle, ile rząd Prawa i Sprawiedliwości zrobił dla polskich kobiet, to państwo, gdybyście rządzili jeszcze przez 20 lat, tyle byście nie zrobili".

O informację bieżącą wnioskował do prezesa Rady Ministrów klub parlamentarny Koalicji Obywatelskiej. Dotyczyła ona "nieprawdziwej narracji premiera o sytuacji kobiet w Polsce w czasach rządów PiS, czyli o złej opiece lekarskiej, braku pomocy państwa w opiece nad osobami zależnymi, ograniczeniu praw reprodukcyjnych i braku refundacji in vitro, braku ustawy o równych zarobkach i głodowych emeryturach".

W imieniu wnioskodawców głos zabrała posłanka Barbara Nowacka. "Premier nie pojawił się dziś na sali, mimo że tak chętnie opowiadał (...), jaki to wspaniały czas nastąpił dla kobiet. Kiedy trzeba się zmierzyć z dyskusją parlamentarną, premiera nie ma" - mówiła.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Opozycja atakuje, PiS uważa, że dba o kobiety

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA