PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Opole nagrodziło firmy zatrudniające cudzoziemców

  • Autor: PAP/JP
  • 6 wrz 2022 17:25

W Opolu we wtorek wręczono nagrody i wyróżnienia w ramach konkursu "Opolska Firma Przyjazna Cudzoziemcom". W tym roku dodatkowo przyznano wyróżnienia dla firm wspierających uchodźców z Ukrainy.

Opole nagrodziło firmy zatrudniające cudzoziemców
Do konkursu "Opolska Firma Przyjazna Cudzoziemcom" zgłosiło się 26 firm, które zatrudniają obcokrajowców (fot. Pixabay)
REKLAMA
  • Konkurs "Opolska Firma Przyjazna Cudzoziemcom" jest organizowany przez Politechnikę Opolską po raz drugi.
  • Do tegorocznego konkursu zgłosiło się 26 firm działających na terenie województwa, które zatrudniają obcokrajowców.
  • Nagrody zostały przyznane w dwóch głównych kategoriach: pracodawców bezpośrednio zatrudniających cudzoziemców oraz pracodawców korzystających z cudzoziemców zatrudnianych przez agencję pośrednictwa pracy.

"Nasza uczelnia, jako instytucja społecznie odpowiedzialna, poprzez różnorodne działania naszych naukowców z Wydziału Ekonomii i Zarządzania monitoruje procesy migracyjne w naszym regionie, np. sprawdza, jak opolanie postrzegają obcokrajowców, jak sami obcokrajowcy radzą sobie w naszym regionie i jak są traktowani przez pracodawców. Konkurs jest jednym z tych działań. Ma przede wszystkim docenić tych pracodawców, którzy kierują się zasadami równego traktowania pracowników bez względu na pochodzenie oraz wspierają ich integrację" - powiedział prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej.

Nagrody zostały przyznane w dwóch głównych kategoriach: pracodawców bezpośrednio zatrudniających cudzoziemców oraz pracodawców korzystających z cudzoziemców zatrudnianych przez agencję pośrednictwa pracy. Podczas przyznawania nagród uwzględniana była wielkość firmy. Przy ocenie firmy pod uwagę brany był m.in. sposób zatrudnienia cudzoziemca, czy dodatkowe świadczenia lub pomoc, którą pracodawca oferował zagranicznym pracownikom. Chodzi m.in. o zakwaterowanie, transport z pracy i do pracy, szkolenia zawodowe, pomoc w legalizacji pobytu lub w różnych sytuacjach kryzysowych.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W tym roku ze względu na wyjątkową sytuację związaną z wojną w Ukrainie doceniono tych pracodawców, którzy zatrudnili uchodźców. W gronie laureatów znalazł się Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu. Jak powiedział Dariusz Madera, dyrektor USK w Opolu, obcokrajowcy stanowili poważne wsparcie w funkcjonowaniu placówki.

"Zatrudnialiśmy Ukraińców jeszcze przed wybuchem wojny na Ukrainie. Bez nich nie bylibyśmy w stanie prowadzić działalności medycznej w szpitalu tymczasowym. Brakowało nam ogromnych ilości personelu. W momencie wybuchu wojny od razu utworzyliśmy w naszym szpitalu całodobowe stanowiska, na których pracowały osoby z Ukrainy mówiące po polsku, pomagały swoim rodakom, którzy wymagali pomocy medycznej w odnalezieniu się w naszym szpitalu, a często nie znali języka polskiego. Osoby z Ukrainy zasiliły nas także w innych szeregach, ale w naszym szpitalu nie pracują tylko Ukraińcy, pracują osoby z innych krajów, nawet tak odległych jak Palestyna" - powiedział dyrektor Madera.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Opole nagrodziło firmy zatrudniające cudzoziemców

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Martyna 2022-09-07 19:20:29

    To pięknie tylko ciekawe ile w Opolu jest mężczyzn i kobiet po 50 - m i 60 - m roku życia którzy stracili pracę i których nikt teraz nie chce zatrudnić z powodu wieku . Zresztą nie tylko w Opolu. W Polsce . Czy ktoś podaje takie informacje ? Co ma zrobić człowiek który ma kilka lat do emerytury, szczególnie kiedy do tej pory utrzymywał się sam i nagle zostaje bez środków do życia ? I nikt nie chce go zatrudnić bo do pracy jest za stary. Przypomnimy się podczas wyborów ,bo teraz p.prezydent i jego 1 - y sekretarz pisząc grzecznie nas olali.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA