×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Odrestaurowali starego mercedesa. Zajęło im to trzy lata

  • Autor: PAP/KM
  • 7 maj 2022 9:43

3 lata zajęło pracownikom warsztatów Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania przywrócenie blasku zabytkowego mercedesowi L710. Dzięki ich pracy i sprowadzeniu trudno dostępnych części ponad pięćdziesięcioletni samochód znów może wyjechać na ulice.

Odrestaurowali starego mercedesa. Zajęło im to trzy lata
Dwóch pracowników poświęciło blisko 3 lata na rekonstrukcję kilkudziesięcioletniego auta (fot. Warszawa Codziennie/Facebook)
REKLAMA

Ciężarówka mercedes, która dostała drugą szanse na życie, wyjechała z fabryki w 1968 roku i trafiła do Polski. Auto zostało porzucone gdzieś na wsi za stodołą i skazane na zapomnienie. Kilka lat temu wypatrzył je ówczesny główny mechanik warszawskiego MPO. Właśnie w tym czasie MPO Warszawa kupowało partię nowoczesnych mercedesów i zarząd spółki zdecydował się odkupić "staruszka" od prywatnego właściciela.

Rozpoczęła się intensywna praca nad renowacją zabytkowego auta. Zajęcie wymagało determinacji i smykałki pasjonatów, którzy w warsztatach pracowali "po godzinach". Dwóch pracowników poświęciło blisko 3 lata na rekonstrukcję kilkudziesięcioletniego auta.

Samochód został pomalowany pomarańczowym lakierem. Jak zaznaczyło MPO, proces napraw przypominał skomplikowaną operację, która wymagała zgromadzenia planów i starannych przygotowań. Prace przy podwoziu trwały ponad dwa lata, a zabudowa została skonstruowana w ciągu intensywnych czterech miesięcy. Wiele niezbędnych części pracownicy warsztatu MPO sprowadzali z magazynu części zamiennych do zabytkowych aut w Niemczech.

"W ostatnim czasie pojazd był przygotowywany do badań technicznych. Przeszedł przegląd układu hamulcowego, naprawę instalacji elektrycznej, wymianę lamp, tablicy rejestracyjnej oraz konserwację lakierniczą" - powiedział starszy mistrz w warsztacie MPO Warszawa przy ul. Kopijników 13 Stefan Pokora.

Po naprawie spawalniczej skrzyni ładunkowej, przeglądzie układu paliwowego, zabezpieczeniu elementów zawieszenia oraz wymianie opon mercedes MPO stał się w pełni przystosowany do uczestniczenia w ruchu miejskim.

"Samochód ma już swoje lata i z tego względu nie jest technicznie skomplikowany. Teraz istotne jest to, żeby zadbać o jego regularny przegląd i konserwację" - dodał Stefan Pokora.

Dzięki staraniom pracowników warsztatu na przestrzeni ostatnich lat, mercedes L710 będzie wykorzystywany podczas wydarzeń plenerowych organizowanych przez MPO, dzielnice oraz miasto. Obecnie auto jest przy ulicy Tatarskiej.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Odrestaurowali starego mercedesa. Zajęło im to trzy lata

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA