PARTNERZY PORTALU

Odpoczynek w Święta potrzebny jak nigdy dotąd. Jak zresetować się i naładować baterie?

  • Justyna Koc
    jk
  • 25 gru 2020 6:00

Pracownik szeregowy, menedżer, prezes – każdy chce w święta jednego – odpoczynku. Odpocząć nie jest jednak wcale łatwo, szczególnie jeśli nasze myśli wciąż krążą wokół pracy i trwającej pandemii.

Odpoczynek w Święta potrzebny jak nigdy dotąd. Jak zresetować się i naładować baterie?
By odpocząć, przede wszystkim nie powinniśmy używać służbowego komputera czy telefonu (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • Z badania Pracuj.pl wynika, że 56 proc. pracowników uważa, że przerwa świąteczna to dobra okazja do odpoczynku od zmartwień związanych z pracą w czasie pandemii.
  • Trudno się więc dziwić, że blisko połowa badanych (49 proc.) planuje mieć wolne przynajmniej przez część spośród ostatnich pracujących dni tego roku.
  • By odpocząć, przede wszystkim nie powinniśmy używać służbowego komputera czy telefonu. Tylko w ten sposób możemy się odciąć od pracy.

Czas między Wigilią i Nowym Rokiem będzie stanowił okres zamrożenia lub spowolnienia działalności w wielu firmach. W tym roku ta sytuacja będzie mieć jednak dodatkowy wymiar. Z badania Pracuj.pl wynika, że 56 proc. pracowników uważa, że przerwa świąteczna to dobra okazja do odpoczynku od zmartwień związanych z pracą w czasie pandemii. Trudno się więc dziwić, że blisko połowa badanych (49 proc.) planuje mieć wolne przynajmniej przez część spośród ostatnich pracujących dni tego roku.

Jednocześnie jednak tylko co czwarty respondent nie będzie w tym okresie w ogóle pracować – to wyraźnie mniej osób, niż ci, którzy nie decydują się na żaden urlop (34 proc.). Ogółem widoczne jest nieco mniej aktywne podejście do brania długiej przerwy pod koniec grudnia niż w minionych latach. Dla porównania w badaniu przeprowadzonym przez Pracuj.pl dwa lata temu odpoczynek przynajmniej przez część tego okresu deklarowało więcej, bo 55 proc. badanych.

- Z jednej strony w części miejsc pracy mamy do czynienia z dodatkowymi napięciami związanymi z sytuacją pandemiczną, co może zniechęcać do brania dłuższych urlopów. Z drugiej strony obostrzenia wiążą się z ograniczonymi możliwościami pod względem podróży, co na pewno zmniejsza liczbę osób planujących np. sylwestrową turystykę. Wszystko to składa się na nietypowy obraz tegorocznej przerwy świątecznej. Choć przez ostatnie miesiące nauczyliśmy się lepiej funkcjonować w wirtualnym świecie pracy, takie okazje dobrze obrazują potrzebę wspólnej celebracji ważnych momentów i bezpośredniego kontaktu ze współpracownikami - podsumowuje Agata Grzejda, ekspertka ds. komunikacji wewnętrznej w Grupie Pracuj.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Odpoczynek w Święta potrzebny jak nigdy dotąd. Jak zresetować się i naładować baterie?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA