×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Od lat pracują na rzecz seniorów. Teraz zostali za to wyróżnieni

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 8 paź 2020 18:45

Pomorski Zarząd Wojewódzki Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Gdańsku został laureatem w konkursie Pomorskie dla seniora w kategorii Pracodawca Przyjazny Seniorom.

Od lat pracują na rzecz seniorów. Teraz zostali za to wyróżnieni
Polski Komitet Pomocy Społecznej to jedna z najstarszych organizacji pozarządowych w kraju. (Fot. Pixabay)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Polski Komitet Pomocy Społecznej to jedna z najstarszych organizacji pozarządowych w kraju.
  •  Jej misją jest niesienie pomocy każdemu, kto z różnych powodów jest niezdolny do samodzielnego rozwiązywania swoich życiowych problemów.
  • Szczególną opieką otacza osoby starsze, niepełnosprawne, samotne, mające trudności w codziennym funkcjonowaniu. A tych z roku na rok w Polsce jest coraz więcej.

Organizacją i koordynacją działalności PKPS na terenie woj. pomorskiego zajmuje się Pomorski Zarząd Wojewódzki w Gdańsku, którego motto brzmi: „Wiemy, jak pomagać i chcemy to robić”. W ramach swojej działalności stowarzyszenie prowadzi popołudniowe kluby seniora w Gdyni, Sopocie, Malborku, Skarszewach, Tczewie, w których realizowana jest działalność kulturalno-oświatowa.

Dzienne domy pobytu Senior+ w Sopocie i Skarszewach organizują zajęcia dla seniorów oraz zapewniają wyżywienie. Dodatkowo świadczą usługi opiekuńczo-pielęgnacyjne w miejscu zamieszkania podopiecznego. W tym celu zatrudnianych jest około 200 opiekunek. Codzienną formą wsparcia objętych jest około 630 osób. Podopieczni nie zostali pozbawieni opieki nawet w okresie pandemii, wizyty opiekunek nie zmieniły swojej częstotliwości. Pomoc okazano również osobom objętym kwarantanną. W dwóch placówkach PKPS - Klubie Seniora w Skarszewach i w Świetlicy Środowiskowej w Tczewie - szyto maseczki, które przekazano bezpłatnie podopiecznym. Ponadto pracownicy stowarzyszenia wykonali maseczki dla opiekunek świadczących usługi seniorom.

Dodatkowo PKPS w Gdańsku zajmuje się dystrybucją żywności w ramach programu operacyjnego Pomoc żywnościowa 2014-2020. Żywność przekazywana jest najuboższym osobom i rodzinom zakwalifikowanym przez pracowników socjalnych. Wsparcie z tego programu otrzymują też osoby starsze i niepełnosprawne.

Jak podał GUS, na koniec 2018 r. liczba ludności Polski wyniosła 38,41 mln osób i była o 22,4 tys. osób niższa niż w 2017 r. Zarazem w tym samym czasie liczba mieszkańców w wieku 60 lat i więcej wzrosła o 214,8 tys. osób, sięgając ponad 9,5 mln. W efekcie odsetek seniorów sięgnął 24,8 proc. ogółu populacji (jeszcze w 2010 roku było to 19,6 proc.). 

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Od lat pracują na rzecz seniorów. Teraz zostali za to wyróżnieni

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA