PARTNERZY PORTALU

Noworoczne postanowienia w tym roku mogą niepokoić szefów. Wszystko przez inflację

  • km
  • 31 gru 2022 0:01

Nowa praca, awans, dokształcanie - zawodowych postanowień na nowy rok mamy wiele. W tym roku mogą one wyjątkowo niepokoić szefów. Przez rosnące koszty życia wielu pracowników, mówiąc o zmianie pracy na lepiej płatną, nie rzuca słów na wiatr.

Noworoczne postanowienia w tym roku mogą niepokoić szefów. Wszystko przez inflację
Często noworoczne postanowienia dotyczą naszego życia zawodowego. Z ubiegłorocznego badania Pracuj.pl wynika, że takie postanowienia miało 60 proc. Polaków (fot. Ray Hennessy/Unsplash)
REKLAMA
  • Nowa praca, podwyżka, awans, nauka języków obcych – to od lat najczęstsze zawodowe postanowienia Polaków.
  • Z ubiegłorocznego badania Pracuj.pl wynika, że takie postanowienia miało 60 proc. Polaków.
  • Jeśli do planów na przyszłość podejdziemy rozsądnie i metodycznie, noworoczne postanowienia mogą okazać się realne.

"Nowy rok - nowa(y) ja" - to hasło, które ostatniego dnia każdego roku pada z wielu ust. Postanawiamy się odchudzać, czytać więcej książek, rzucić nałogi, poprawić relacje. Często noworoczne postanowienia dotyczą także naszego życia zawodowego.

Z ubiegłorocznego badania Pracuj.pl wynika, że takie postanowienia miało 60 proc. Polaków. Najczęściej dotyczą one zmiany pracy, rozwoju zawodowego oraz równowagi między życiem osobistym i zawodowym. 

Zmiana pracy, lepsza pozycja, więcej równowagi 

Jakie noworoczne postanowienia podejmujemy najczęściej?

Nowa praca

Zmiana pracy to zdecydowanie najczęstsze zawodowe postanowienie noworoczne. Uspokajamy jednak tych, którzy chcą to zrobić "już".

Złożenie wypowiedzenia na biurku szefa w pierwszych dniach stycznia, bez zaplecza, może nie być najlepszym rozwiązaniem. Nawet jeśli obecnie firma nie spełnia naszych oczekiwań lub czujemy się wypaleni zawodowo, dobrze jest przejrzeć oferty pracy i umówić się na kilka rozmów kwalifikacyjnych, a dopiero potem składać wypowiedzenie.

Zmiana pracy to zdecydowanie najczęstsze zawodowe postanowienie noworoczne. Uspokajamy jednak tych, którzy chcą to zrobić
Zmiana pracy to zdecydowanie najczęstsze zawodowe postanowienie noworoczne. Uspokajamy jednak tych, którzy chcą to zrobić

Jak pokazują badania Pracuj.pl, osób, u których zmiana pracy będzie jednym z najsilniejszych postanowień, będzie całkiem sporo. Z badania "Praca, kredyt i inflacja. Finansowe wyzwania pracowników" wynika, że posiadanie kredytu opartego o zmienną stopę procentową deklaruje 35 proc. Polaków. Z tej grupy 6 na 10 osób rozważa zmianę pracy na lepiej płatną.  

Przeczytaj: Firmy muszą być gotowe, bo ludzie wkrótce zaczną rzucać papierami na potęgę

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Noworoczne postanowienia w tym roku mogą niepokoić szefów. Wszystko przez inflację

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • marzenka 2023-01-05 12:45:35

    U nas szef obiecał podwyżki, także jest dobrze. Do tego zaplanował na luty integrację, podobno mamy jechać do wielkopolski i tam latać w miejscowym tunelu aerodynamicznym. U nas w robocie jeszcze źle nie jest. Nie mam co narzekać

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA