Nissan zaatakowany przez hakerów. To protest przeciwko japońskim połowom wielorybów

Strona internetowa japońskiego koncernu motoryzacyjnego Nissan została zawieszona. Do hakerskiego ataku przyznała się grupa Anonymous.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nissan zaatakowany przez hakerów. To protest przeciwko japońskim połowom wielorybów

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/em

14 sty 2016 15:04


W komunikacie zamieszczonym na Twitterze hakerzy powiązani z grupą Anonymous przyznali się do ataku i podkreślili, że była to "kara" za połowy ssaków morskich. Media przypominają, że w grudniu zaatakowano także strony internetowe władz w Tokio, w tym premiera Shinzo Abego.

W rozmowie z BBC jeden z hakerów wyjaśnił, czemu Nissan stał się celem działań hakerów. "Oni są dużą korporacją w Japonii, a my celowaliśmy w takie firmy, aby uświadamiać ludzi o zabijaniu (wielorybów i delfinów) w zatoce w Taiji, o czym tamtejsze media nie mówią cenzurując informacje" - podkreślił. Zapewnił jednocześnie, że ich celem nie jest uszkodzenie baz danych firmy lub pozyskanie informacji na temat klientów.

Nissan potwierdził, że ze względu na wygenerowanie bardzo dużego ruchu internetowego był zmuszony do zawieszenia japońskiej strony koncernu jak i jej globalnej wersji. W czwartek do południa dostęp do serwisów był nadal niemożliwy. Europejskie i amerykańskie witryny Nissana działały bez przeszkód.

"Ze względu na atak typu potencjalna rozproszona odmowa usługi (DDoS) zostaliśmy zmuszeni tymczasowo zawiesić działanie naszych stron, aby uniknąć dalszego ryzyka" - powiedział BBC rzecznik koncernu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.