PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

NIK skontrolowała PAŻP, minister odpowiedział

  • Autor: PAP/JP
  • 31 sie 2022 14:39

Najwyższa Izba Kontroli zaleciła resortowi infrastruktury podjęcie działań zapewniających wprowadzenie mechanizmów regulujących formy i zakres współpracy PAŻP i organizacji związkowych. Marcin Horała odpowiedział, że minister infrastruktury nie jest właściwy do rozstrzygania sporów pracowników Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej oraz reprezentujących ich interesy organizacji związkowych z pracodawcą.

NIK skontrolowała PAŻP, minister odpowiedział
NIK zaleciła podjęcie działań zapewniających wprowadzenie mechanizmów regulujących formy i zakres współpracy PAŻP i organizacji związkowych (fot. PAŻP)
REKLAMA

Najwyższa Izba Kontroli (NIK) kontrolowała Polską Agencję Żeglugi Powietrznej (PAŻP) od 2 sierpnia do 29 grudnia 2021 r., a okres objęty kontrolą sięgał 1 stycznia 2018 r. i trwał do dnia zakończenia kontroli.

Izba zaleciła resortowi infrastruktury m.in podjęcie działań zapewniających wprowadzenie mechanizmów regulujących formy i zakres współpracy PAŻP i organizacji związkowych, na co  ówczesny wiceminister infrastruktury Marcin Horała odpowiedział, że minister infrastruktury nie jest właściwy do rozstrzygania sporów pracowników Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej oraz reprezentujących ich interesy organizacji związkowych z pracodawcą.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj też: PAŻP dogadała się z kontrolerami lotów. Jest porozumienie

"Minister, jako organ niezależny od samodzielnego podmiotu, jakim jest PAŻP, nie może normować i narzucać mechanizmów regulujących kwestie wewnętrznych relacji pomiędzy pracownikami agencji, a pracodawcą. Rolą pracodawcy jest rozwiązywanie sporów wewnątrz organizacji" - przekazał Horała.

NIK zaleciła ponadto opracowanie, we współpracy z resortem edukacji, systemu zachęt dla szkół i szkół wyższych do otwierania form kształcenia o profilu przydatnym dla działalności PAŻP.

Na ten postulat Horała odpowiedział, że taki system zachęt już istnieje.

"Postulowany system zachęt już istnieje - minister właściwy do spraw transportu przyznaje uczelniom publicznym kształcącym personel lotniczy dla lotnictwa cywilnego środki finansowe na zadania związane z utrzymaniem powietrznych statków szkolnych i specjalistycznych ośrodków szkoleniowych kadr powietrznych" - odpowiedział Horała.

PAŻP jest jedyną w kraju instytucją szkolącą i zatrudniającą kontrolerów ruchu lotniczego. Pełnią oni służbę przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: NIK skontrolowała PAŻP, minister odpowiedział

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA