PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Niezdolni do pracy? Bzdura! To oni mogą pociągnąć nasz rynek pracy

 • Gabriel Paździor
  GP
 • 14 lis 2019 20:00

14 listopada obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Seniora. Oceny, że seniorzy nie są zdolni do pracy, są przesadzone. Co piąty z nich z łatwością korzysta z mediów elektronicznych - telewizji, radia i internetu. To wniosek z badania seniorów w Przemyślu.

Niezdolni do pracy? Bzdura! To oni mogą pociągnąć nasz rynek pracy
Adobe Stock
REKLAMA
 • Seniorzy w Polsce to zróżnicowana grupa, która ma realny potencjał odegrać rolę na naszym rynku pracy. Osoby starsze to aktywni członkowie społeczeństwa.
 • Dlaczego warto spojrzeć na nich, gdy szuka się pracowników. Jak przekonuje  Anna Ciołek, kierownik zespołu rekrutacji w firmie Aterima Med, pracownicy w starszym wieku podchodzą do pracy w sposób odpowiedzialny.
 • Często wykazują się też altruizmem. Obrazuje to ich zaangażowanie w wolontariat.
 • Niestety ich sytuacja materialna często pozostawia wiele do życzenia.

Osoby powyżej 50. roku życia mają dużo zainteresowań. Nie rezygnują z pracy, korzystają z dóbr kultury i są aktywne fizycznie. Srebrna generacja (ang. silver generation) to pokolenie świadome swoich potrzeb i oczekiwań, skupiające się nad stylem swojego życia. Ponieważ część z nich jest nadal aktywna zawodowo, pracodawcy nie powinni lekkomyślnie z nich rezygnować. To atrakcyjna i, nomen omen, powiększająca się grupa pracowników. Pracodawcy zaczynają to doceniać i dostosowują stanowiska do kompetencji starszych kandydatów.

Czas wolny na emeryturze to czas na hobby

Przywołane już badanie przeprowadzone wśród seniorów na terenie Przemyśla pokazało, że największa grupa badanych - co trzecia osoba - w wolnym czasie oddaje się hobby. Wiele osób gra w szachy i karty, rozwiązuje krzyżówki, majsterkuje, pogłębia swoją wiedzę z zakresu historii, polityki czy sztuki lub słucha muzyki. Panie oddają się gotowaniu, a panowie poświęcają się drobnym naprawom i pracom z narzędziami. Około 20 proc. z nich z chęcią ogląda telewizję, słucha radia i przegląda internet. Dowodzi to, że co piąty senior jest zaznajomiony ze współczesnymi narzędziami komunikacji elektronicznej.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj też: W Singapurze seniorzy uczą się programowania

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Niezdolni do pracy? Bzdura! To oni mogą pociągnąć nasz rynek pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Fox Mulder 2020-02-17 11:28:35

  Ten artykuł to rzecz oderwana od rzeczywistości. Realia są następujące: skończyłeś 40 lat i nie masz znajomości? To i nie masz pracy...

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA