Niemcy wolą pracować niż używać życia. Mniej liczą się nawet dzieci i seks

85 proc. Niemców ocenia, że praca zawodowa jest dla nich bardzo ważna - pisze „Die Zeit”, powołując się na badania przeprowadzone przez Ośrodek Naukowy Badań Społecznych (WZB) w Berlinie oraz instytut Infas w Bonn.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Niemcy wolą pracować niż używać życia. Mniej liczą się nawet dzieci i seks

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

25 lut 2016 19:50


Możliwość „używania życia” za bardzo ważne uznało 82 proc. uczestników ankiety, posiadanie własnych dzieci - 78 proc. , a dobry seks - tylko 52 proc.

Większość pracujących jest usatysfakcjonowana wykonywaną pracą. Aż 76 proc. odpowiedziało, że robi to, co zawsze chciało robić. Tylko 3,4 proc. jest niezadowolonych z wykonywanego zawodu – czytamy w „Die Zeit”.

55 proc. uczestników badania zadeklarowało, że pracowaliby również wtedy, gdyby nie potrzebowali pieniędzy. Tylko 10 proc. jest odmiennego zdania. „Ludzie poszukują dziś w pracy nie tylko pieniędzy i kariery, lecz przed wszystkim bliskości z innymi ludźmi, współpracy i sensu życia” – mówi szefowa WZB Jutta Allmendinger. „Niemcy kochają swoją pracę” – dodaje.

44 proc. ankietowanych opowiedziało się za urzędowym ustaleniem górnego pułapu zarobków. 26 proc. uważa, że nie należy wprowadzać takich ograniczeń.

W Niemczech czynnych zawodowo jest obecnie ponad 43 mln osób, co jest wynikiem rekordowym w historii zjednoczonych Niemiec.

„Die Zeit” pisze, że pozytywny stosunek Niemców do pracy sprawia, iż właśnie w tym kraju szansę na realizację miałby pomysł podstawowego wynagrodzenia wypłacanego wszystkim obywatelom niezależnie od tego, czy pracują.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.