PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju świętuje 15 lat istnienia

  • Autor: PAP/JP
  • 21 paź 2022 7:25

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zorganizowało w Brukseli wydarzenie z okazji 15-lecia swojego istnienia. „Prezentujemy naszym unijnym partnerom osiągnięcia i potencjał Polski w zakresie badań i innowacji” – powiedział w Brukseli dyrektor NCBR Paweł Kuch.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju świętuje 15 lat istnienia
NCBR prezentuje osiągnięcia i potencjał Polski w zakresie badań i innowacji (zdj. ilustracyjne, Fotolia)
REKLAMA

Spotkanie zgromadziło przedstawicieli polskiego środowiska badań i innowacji, unijnych instytucji oraz reprezentantów instytutów badawczych z państw członkowskich UE oraz z krajów z nią stowarzyszonych.

"Cel naszej obecności w Brukseli jest dwojaki. Z jednej strony prezentujemy naszym unijnym partnerom osiągnięcia i potencjał Polski w zakresie badań i innowacji, a z drugiej mobilizujemy polskich badaczy i innowatorów do większej aktywności i odwagi na arenie europejskiej" - powiedział szef NCBR w wystąpieniu otwierającym wydarzenie.

Czytaj też: Zamiast w domu, chorują na zagranicznych wycieczkach. ZUS kontroluje zwolnienia lekarskie

Jak dodał, aby Unia Europejska osiągnęła swoje ambitne cele w zakresie transformacji klimatycznej i cyfrowej, musi stworzyć odpowiednie podejście do współpracy projektowej z krajami Europy Środkowej, a szczególnie z Polską. "Potrzebne jest zaangażowanie wszystkich kluczowych interesariuszy i w imieniu polskiej społeczności B+I (badania i innowacje) jestem tutaj w Brukseli, aby podkreślić naszą gotowość do wniesienia eksperckiego wkładu w priorytetowych dziedzinach dla unijnego programu ramowego Horyzont Europa" - podkreślił Kuch.

Biuro NCBR w Brukseli zaprosiło na wydarzenie przedstawicieli polskich firm, beneficjentów NCBR, by zaprezentować ich działalność i potencjał przed zagranicznymi gośćmi.

Czytaj też: Możliwe, że posypią się zwolnienia. Podwyżki nie pomogą zatrzymać pracowników w firmie

"Nasze coroczne wydarzenia w Brukseli organizujemy m.in. po to, by wymienić się pomysłami na potencjalną współpracę, gdyż dofinansowanie z programu Horyzont Europa na badania i innowacje jest przeznaczone głównie dla najlepszych projektów przygotowanych przez międzynarodowe konsorcja. Bez ścisłej współpracy z partnerami z innych krajów UE bądź z nią stowarzyszonych środki te nie będą miały szans trafić do polskich podmiotów" - powiedziała PAP dyrektor biura NCBR w Brukseli Ewa Kocińska-Lange.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju świętuje 15 lat istnienia

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA