Napnij muskuły przed walką. Łatwiej będzie ją wygrać

Alistair Cox, dyrektor generalny Hays Plc pisze na swoim blogu na LinkedIn, o badaniu, które dowodzi, że świadomie zmieniając język ciała, można w rzeczywistości zmienić swój nastrój, by odnieść sukces.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Napnij muskuły przed walką. Łatwiej będzie ją wygrać

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

5 gru 2014 19:37


Czy to znaczy, że jak się napnie muskuły przed walką, to szansa na jej wygranie będzie większa? Na to wychodzi.

Dotychczas wydawało się, że mowa ciała odzwierciedla to, jak w danym momencie się czujemy, o czym myślimy. Badacze z Princeton sugerują, że można tę sytuację odwrócić i sprawić, aby mowa ciała determinowała nasze zachowanie.

Czytaj też: Mowa ciała więcej powie niż CV i list motywacyjny?

W trakcie eksperymentu jedną grupa ludzi przyjęła pozę „dominującej” przed stresującym spotkaniem. Inną grupę poproszono o przyjęcie pozy „uległej”. Obie grupy wzięły następnie udział w rozmowie kwalifikacyjnej.

Czytaj też: Oto 10 menedżerów, którzy skłamali w CV i zrobili karierę

Wyniki były jednoznaczne. Ci, którzy pięć minut poprzedzające eksperyment spędzili w zwycięskiej pozie, byli wskazywani, jako osoby, które pomyślnie przeszły proces rekrutacyjny.

I nie chodzi wcale o to, że postawa zwycięscy była przyczyną silnej konstrukcji psychicznej, czy innych naturalnych predyspozycji. To język ciała wymusił na umyśle większą pewność siebie i obniżył stres. Zatem w praktyce materia zwyciężyła ducha.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.