PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Najlepsi fachowcy Europy zmierzą się w Polsce

  • Autor: PAP/JP
  • 5 wrz 2022 12:53

Nie sposób przecenić znaczenia EuroSkills w popularyzacji szkolnictwa zawodowego – napisał minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek do uczestników konferencji prasowej zapowiadającej EuroSkills 2023. Rok przed międzynarodowym konkursem, zorganizowano spotkanie zapowiadające wydarzenie, które w przyszłym roku ma zgromadzić ponad 600 najlepszych zawodników z 31 państw.

Najlepsi fachowcy Europy zmierzą się w Polsce
Polacy zdobyli dotychczas podczas EuroSkills medale w gotowaniu, florystyce i spawaniu (fot. Pixabay)
REKLAMA
  • EuroSkills to międzynarodowy konkurs, który odbył się już siedem razy. W przyszłym roku po raz pierwszy Polska będzie gospodarzem wydarzenia.
  • W zawodach EuroSkills startuje ok. 600 zawodników w wieku 18-25 lat, obecnych już na rynku pracy, ale też uczących się lub studiujących, zwłaszcza na kierunkach politechnicznych.
  • "Igrzyska olimpijskie zawodów branżowych, gromadzące rokrocznie setki zawodników z kilkudziesięciu państw Europy, promują bowiem obszary działalności ludzkiej o ogromnym znaczeniu dla rozwoju światowej gospodarki" - napisał minister edukacji.

Na terenie biblioteki Uniwersytetu Gdańskiego w poniedziałek zorganizowano konferencję prasową zapowiadającą przyszłoroczny międzynarodowy konkurs EuroSkills 2023.

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek w liście do uczestników konferencji podkreślił, że jest zadowolony z tego, że gospodarzem kolejnych międzynarodowych zawodów umiejętności branżowych będzie Polska.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Z serca dziękuję wszystkim osobom, które już zaangażowały się w organizację tego prestiżowego przedsięwzięcia" - podkreślił minister.

Czytaj też: Fachowcy o pracę się nie martwią. Zapłacisz więcej, przyjdą do ciebie

Dodał, że nie sposób przecenić znaczenia EuroSkills w popularyzacji szkolnictwa zawodowego.

"Igrzyska olimpijskie zawodów branżowych, gromadzące rokrocznie setki zawodników z kilkudziesięciu państw Europy, promują bowiem obszary działalności ludzkiej o ogromnym znaczeniu dla rozwoju światowej gospodarki" - wskazywał Czarnek.

Polska po raz pierwszy będzie gościć uczestników zawodów EuroSkills

EuroSkills to międzynarodowy konkurs, który odbył się już siedem razy. W przyszłym roku po raz pierwszy Polska będzie gospodarzem wydarzenia.

W zawodach EuroSkills startuje ok. 600 zawodników w wieku 18-25 lat, obecnych już na rynku pracy, ale też uczących się lub studiujących, zwłaszcza na kierunkach politechnicznych.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Najlepsi fachowcy Europy zmierzą się w Polsce

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA