Na Wielkanoc do Rzymu. Gdzie jeszcze odpoczywają Polacy?

Polacy coraz częściej podejmują decyzję o spędzeniu Wielkanocy za granicą. Najpopularniejsze kierunki wyjazdów to europejskie stolice, głównie Rzym, Paryż i Londyn.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Na Wielkanoc do Rzymu. Gdzie jeszcze odpoczywają Polacy?

PODZIEL SIĘ


Autor: Newseria.pl

12 mar 2015 11:20


Spragnieni słońca i ciepła Polacy chętnie wybierają także egzotyczne kurorty, np. w Maroku lub na Malcie. Przy organizacji wielkanocnych wyjazdów coraz więcej osób rezygnuje z pośrednictwa biur podróży i samodzielnie poszukuje przelotów i miejsc noclegowych.

Wyjazdy wielkanocne są zwykle kilkudniowe. Jeśli wypadają w drugiej połowie kwietnia, wyjazd może być łączony z majówką. Spośród wszystkich destynacji największą popularnością cieszą europejskie stolice, głównie Rzym. W Wiecznym Mieście odbywa się w tym czasie wiele nabożeństw, które przyciągają zwłaszcza pielgrzymów.

Czytaj też: Tylko 1/3 Polaków planuje wakacyjny wyjazd

Bardzo upodobaliśmy sobie Włochy. Dwa lata temu, rok temu i w tym roku najpopularniejszym kierunkiem wśród Polaków jest Rzym. Poza tym lubimy jeździć do Wielkiej Brytanii, często wybieramy Londyn. Rezerwujemy również na własną rękę hotele w Barcelonie i Paryżu. Spośród polskich miast, nie tylko w okresie Wielkanocy, dużą popularnością cieszą się duże miasta. Podróżujemy do Warszawy, Wrocławia, Gdańska i Gdyni. W okresie wielkanocnym najczęściej wybieramy jednak Kraków – mówi Justyna Śnieżek z Trivago Polska.

Czytaj też: Jak Polacy odpoczywają na urlopie?

Kraków jest najdroższym polskim miastem w czasie Wielkanocy, głównie ze względu na wysokie ceny zakwaterowania. W pozostałych miesiącach najwyższe ceny ma natomiast Sopot. W czasie Wielkanocy Polacy równie chętnie wybierają się w góry. Spośród górskich miejscowości wypoczynkowych największą popularnością cieszą się Zakopane i Karpacz.

Osoby spragnione słońca i ciepła decydują się natomiast na bardziej egzotyczny wyjazd, np. na plaże Maroka, Malty lub Dominikany. Organizując wyjazd, Polacy coraz częściej rezygnują z pośrednictwa biur podróży.

Z roku na rok coraz więcej Polaków samodzielnie wyszukuje sobie noclegi i planuje wyjazdy. Widzimy taki trend, że porównywarki cen zyskują na popularności. Coraz więcej osób poszukuje samodzielnie noclegów i przelotów. Ten trend jest rosnący – mówi Justyna Śnieżek.

Podróżnicze gusta Polaków pokrywają się z upodobaniami innych mieszkańców Europy. Rzym, Paryż i Londyn są najchętniej wybierane na krótkie wyjazdy także przez Niemców, Austriaków i Czechów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Magda Kajzer 2015-03-12 14:18:05

Taki wielkanocny wyjazd nie musi być wcale drogi, zwłaszcza gdy sami organizujemy wyjazd. A wszystko to dzięki promocjom tanich linii lotniczych, wyszukiwarkom hotelu i innym sposomb, dzięki któym można podóżować i wypoczywać za grosze. O promocjach tanich linii na długie weekendy, święta i wakacje pisaliśmy na wakacyjnapolisa.pl/tanie-bilety-lotniczne/, warto sprawdzić, który przewoźnik ma najatrakcyjniejsze promocje. Zapraszam.