Mundial 2018: rząd stara się o pracę dla polskich firm przy jego organizacji

Polski rząd chce przekonać rosyjskie władze regionalne i liderów biznesu do zatrudnienia polskich firm przy organizacji Mundialu w 2018 roku. Ma temu służyć uruchomiony przez MSZ międzyresortowy projekt "Od Mistrzostw Europy do Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej".
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Mundial 2018: rząd stara się o pracę dla polskich firm przy jego organizacji

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

19 mar 2013 10:27


Celem projektu "Od Mistrzostw Europy do Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej" jest wymiana doświadczeń na temat przygotowań i organizacji dużego turnieju piłkarskiego oraz stworzenie pozytywnej atmosfery dla potencjalnego zaangażowania polskiego biznesu w przygotowania Rosji do Mundialu w 2018 roku - przekonuje Beata Stelmach, wiceminister spraw zagranicznych.

- Skoro Rosjanie są na 5 minut przed podejmowaniem decyzji odnośnie przygotowania infrastruktury na okoliczność Mistrzostw Świata w 2018 roku to może być doskonała okazja dla polskich firm, które mają bardzo świeże i bardzo dobre doświadczenie w przygotowaniu infrastruktury bardzo szeroko rozumianej na Euro 2012 w Polsce. Wydaje nam się, że jest to bardzo unikatowy moment do tego, aby zaprezentować kompleksową ofertę polskich firm, które nie tylko mogą podzielić się swoimi doświadczeniami, ale po prostu mogą przedłożyć swoją ofertę - powiedziała Stelmach.

Zapewniła, że polski rząd będzie popierać i wspierać działania polskich firm w celu nawiązania relacji z władzami rosyjskich miast i liderami biznesu rosyjskiego. Jak dodała, mają temu służyć m.in. planowane na połowę tego roku misje gospodarcze z udziałem polskich przedsiębiorców.

- Chodzi o to, aby jak największa grupa firm i podmiotów doradczych mogła zaprezentować swoją ofertę w wybranych miastach rosyjskich. Zawsze, zwłaszcza na tym terenie, na rynku rosyjskim bardzo istotne jest, aby oferta biznesowa była w pewien sposób autoryzowana przez administrację centralną. My to rozumiemy i jesteśmy gotowi w pełni się zaangażować - podkreśliła wiceszefowa MSZ.

Projekt "Od Mistrzostw Europy do Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej", który jest realizowany przez MSZ, wspólnie z Ministerstwem Gospodarki, Ministerstwem Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej oraz Ministerstwem Sportu i Turystyki został zainaugurowany w październiku 2012 r. wizytą studyjną w Polsce rosyjskich władz regionalnych - gospodarzy Mundialu 2018.

W trakcie pobytu w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu rosyjscy goście mieli okazję zapoznać się z polskimi doświadczeniami w organizacji EURO 2012.

Partnerami projektu są także miasta - gospodarze EURO 2012: Gdańsk, Poznań, Warszawa i Wrocław.

W 2013 r. MSZ planuje szereg działań promocyjnych w ramach tej inicjatywy, m.in.: 26 marca Forum Gospodarcze w Moskwie oraz serię misji z udziałem administracji centralnej, władz miejskich oraz biznesu do miast-organizatorów Mistrzostw Świata w Rosji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.