×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Mobbing w Kancelarii Senatu. Ludzie nie wytrzymują, składają wypowiedzenia

 • Autor: PAP/JP
 • Opublikowano: 13 sty 2022 13:46

W Senacie powołano specjalną komisję ds. mobbingu, o który oskarżana jest wicedyrektor Centrum Informacyjnego Senatu Anna Godzwon, nazywana "prawą ręką" marszałka izby Tomasza Grodzkiego - informuje w czwartek TVP Info. Dodano, że pracownicy CIS "nie są w stanie wytrzymać presji psychicznej".

Mobbing w Kancelarii Senatu. Ludzie nie wytrzymują, składają wypowiedzenia
O komisję i o mobbing w Kancelarii Senatu pytany był na konferencji prasowej marszałek Tomasz Grodzki (fot. PAP/Leszek Szymański)
REKLAMA
 • Według TVP Info komisja, która ma zbadać tę sprawę, działa już od kilkunastu dni. "Przed komisją przesłuchano już pracowników i oskarżaną o mobbing Annę Godzwon, wicedyrektor CIS. Komisja mogła powstać, bo umożliwia to zapis w regulaminie Senatu z 2014 r.; do tej pory podobna sprawa nie miała miejsca" - czytamy na stronach TVP Info.
 • Portal powołał się na informacje reportera TVP Info Miłosza Kłeczka, z których wynika, że "w Senacie ma dochodzić do mobbingu polegającego na zastraszaniu, poniżaniu i wywieraniu presji na pracowników.
 • "Godzwon ma podejmować działania, które wyczerpują znamiona mobbingu" - przekazał dziennikarz. Jego zdaniem, "sprawa zatacza coraz szersze kręgi, czego efektem jest powołanie wspomnianej komisji".

"Mobbowani pracownicy Kancelarii Senatu - co wynika z informacji TVP Info - składają wypowiedzenia z pracy, bo nie są w stanie wytrzymać presji psychicznej. Odmawia się im kompetencji w dziedzinach, w których są ekspertami" - czytamy w publikacji TVP Info. Red. Kłeczek ustalił, że "wicedyrektor CIS ma instruować tych pracowników w sprawach, na których się nie zna". Dodał, iż "z relacji pracowników wynika, że Godzwon miała ich poniżać i krzyczeć w obecności innych pracowników, wywołując tym samym presję psychiczną".

"Panuje tutaj atmosfera nieuzasadnionej i niepotrzebnej presji, ludzie dzieleni są na lepszy i gorszy sort. (…) Każdy wyjazd krajowy lub zagraniczny należy odchorowywać przez kilka dni" - to zacytowany przez TVP Info fragment wypowiedzenia o pracę z kancelarii Senatu, do którego dotarli dziennikarze.

Portal zwrócił uwagę, że o komisję i o mobbing w Kancelarii Senatu pytany był na konferencji prasowej marszałek Tomasz Grodzki. "Grodzki stara się umywać ręce od tego problemu, a te informacje musiały do niego docierać, że panuje atmosfera mobbingu, ale prawdopodobnie nic z tym nie zrobił, a efektem jest powołanie komisji" - skomentował red. Kłeczek.

"Ta komisja się zebrała, wykonała wstępne wysłuchania stron, ona kontynuuje swoje prace" - mówił Tomasz Grodzki. Oświadczył także, że wicedyrektor Godzwon towarzyszyła mu w wielu wyjazdach zagranicznych.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (3)

Do artykułu: Mobbing w Kancelarii Senatu. Ludzie nie wytrzymują, składają wypowiedzenia
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Andrzej 2022-03-05 01:30:40

  nie jestem ani za PIS ani za PO ale tego Grodzkiego kur.e dawno trzeba było posadzić i dlatego to będzie zawsze słabe państwo z układami peerelowskimi

 • Plwam 2022-01-13 16:09:27

  POwski syf.

 • Ooóoo 2022-01-13 15:31:35

  Całe to panstwo to jeden wielki mobbing

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA