Młodzi za długo siedzą na garnuszku rodziców

- Młody Polak uniezależnia się od rodziców dopiero w okolicy 28. roku życia. To zbyt późno - uważa dr Ewa Jarczewska-Gerc, psycholog ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Młodzi za długo siedzą na garnuszku rodziców

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/Gazeta Wyborcza

16 cze 2014 18:56


Tego typu postawa to wynik trzymania dziecka pod kloszem, podsuwania wszystkiego pod nos, pobłażania i brak obowiązków w niektórych przypadkach. W efekcie powstają problemy z samodzielnością w dorosłym życiu. Mieszkanie z rodzicami po prostu jest wygodne. Mama upierze, ugotuje, uprasuje. I to wszystko za darmo - czytamy w "Gazecie Wyborczej".
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

holin 2014-06-22 00:11:51

Mam 22 lata i cóż, siedzę u rodziców. Jak zdecydowana większość moich rówieśników. Pracujemy, ale rachunki płacimy wspólnie z rodzicami, rodzice nam nie piorą ani nie gotują. Żyjemy w tak popieprzonym kraju, że na wynajęcie czy kupno mieszkania nas po prostu nie stać. Bynajniej nie chodzi tutaj o wygodę, ale o chęć zostania w tej pierdolonej Polsce, co wiąże się z życiem z rodzicami póki nie znajdzie się dobrze płatnej pracy, a o taką coraz ciężej. Większość moich równieśników wyprowadzając się od rodziców wyjeżdża za granicę, nie znam nikogo kto by żył z przeciętnej pensji i stać go było na wynajem mieszkania. Wkurza mnie gdy mówi mi się, że tak strasznie mi wygodnie mieszkać z rodzicami. Pieprzenie tych którzy mieli szczęście dorobić się podczas transformacji, gdy każdy miał pracę.