PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Toolex 2022

Toolex 2022

Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE
  • Nowy Przemysł
  • Tech & Job
  • Oil Expo
TERAZ TRANSMITUJEMY

Edukacja. Kompetencje przyszłości

Młodzi na leżaku, seniorzy zwiedzają. Tak Polacy spędzają urlop

Aktywny wypoczynek zdecydowanie częściej wybierają osoby starsze za to wczasy na leżaku częściej wybierają młodzi - pokazało badanie Diners Club Polska.

Młodzi na leżaku, seniorzy zwiedzają. Tak Polacy spędzają urlop
Adobe Stock
REKLAMA

• Tego lata urlop w miejscu zamieszkania spędza 50 proc. kobiet i 39 proc. mężczyzn.

• Spośród wyjeżdżających, to panie częściej preferują dalekie, podróże poza Europą, panowie za to zdecydowanie chętniej odpoczywają w  kraju.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W tym sezonie dwa razy mniej Polaków niż rok wcześniej (tylko 7,5 proc.) wypoczywa w kurortach Unii Europejskiej. Natomiast, drugi rok z rzędu najpopularniejszą letnią destynacją jest Polska. Na urlop wyjeżdża aż trzy czwarte beneficjentów programu Rodzina 500+. Dla porównania, 45 proc. osób, które nie korzystają ze wsparcia programu, wakacje spędza w miejscu zamieszkania. Beneficjenci również zdecydowanie chętniej odpoczywają w kraju – aż połowa z nich wczasy planuje w Polsce. Co ciekawe, częściej także organizują wyjazdy na własną rękę.  Aż 100 proc. przyznaje, że urlop zorganizuje samodzielnie.

Młodzi na leżaku, seniorzy zwiedzają

Trzy czwarte seniorów (powyżej 70 roku życia) nie wyjeżdża na wakacje, a wśród tych planujących urlop, co trzeci odpoczywa w Polsce. Za to grupą chętnie podróżującą poza Europę są osoby przed 30 roku życia – tego lata 15 proc. z nich zaplanowało egzotyczne wojaże na innym kontynencie. Prawie 80 proc. młodych deklaruje, że urlop organizuje samodzielnie. Co trzeci senior przy planowaniu wyjazdu korzysta z pomocy rodziny i znajomych (33 proc.).

Co ciekawe, aktywny wypoczynek zdecydowanie częściej wybierają osoby starsze – połowa z nich deklaruje chęć zwiedzania i poznawania nowych miejsc, podczas gdy większość młodych (67 proc.) planuje bierny wypoczynek.

Im większy dochód, tym więcej podróży

Co oczywiste plany wakacyjne korelują z wysokością zarobków. 87 proc. osób o dochodzie netto powyżej 5 tys. wyjeżdża na wakacje, z czego największy odsetek (67 proc.) wybiera kurorty europejskie, a tylko, co piąty (20 proc.) wypoczywać będzie w kraju. Za to wśród osób, których dochód nie przekracza 1 tys. zł, prawie 90 proc. tego lata zostaje w domu, a  pozostali podróżować będą po Polsce.

Lepiej zarabiający są zdecydowanie bardziej wygodni. Podczas organizowania wyjazdu częściej korzystają z usług biur podróży (46 proc.). Za to 67 proc. osób o dochodzie poniżej 1000 zł, plany urlopowe opiera na pomysłach rodziny i  znajomych.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Młodzi na leżaku, seniorzy zwiedzają. Tak Polacy spędzają urlop

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA