Mistrzostwa Kadry BHP: Koalicja Bezpieczni w Pracy organizuje konkurs

W środę (4 maja) wystartowały drugie już Mistrzostwa Kadry BHP organizowane przez Koalicję Bezpieczni w Pracy. Na "mistrzów" czekają nagrody m.in. w postaci iPhona, tabletu, aparatu fotograficznego, kurtek, szkoleń i voucherów na konferencje branżowe.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Mistrzostwa Kadry BHP: Koalicja Bezpieczni w Pracy organizuje konkurs

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

4 maj 2016 15:53


Konkurs skierowany jest dla pracowników służby BHP, ale i przedstawicieli środowisk akademickich oraz pasjonatów bezpieczeństwa w pracy. Inicjatywa Koalicji to także okazja do wymiany doświadczeń i integracji środowiska służby BHP.

– W minionym roku Mistrzostwa spotkały się z dużym zainteresowaniem, niemal 500 osób przystąpiło do rywalizacji. Oznacza to, że eksperci z branży BHP chętnie podejmują nowe wyzwania i lubią podnosić swoje kwalifikacje – mówi Andrzej Smółko, przewodniczący Koalicji Bezpieczni w Pracy, prezes CWS-boco Polska.

- Cieszymy się, że jako Koalicja stworzyliśmy konkurs, który pozwala na sprawdzenie wiedzy i praktycznych umiejętności oraz porównanie się z najlepszymi w branży – dodaje.

Mistrzostwa Kadry BHP składają się z dwóch etapów. Pierwszy trwa od 4 do 18 maja 2016 r. W tym czasie na stronie internetowej Koalicji Bezpieczni w Pracy dostępny jest test zawierający 30 pytań jednokrotnego wyboru.

Trzydzieści osób, które uzyskają najwyższą liczbę punktów, zostanie zakwalifikowanych do finału, który wyłoni ostatecznych zwycięzców. Każdy uczestnik może tylko raz przystąpić do wypełniania testu. Za każdą poprawną odpowiedź przyznawany będzie punkt, brak odpowiedzi nie będzie punktowany, a za niepoprawną odpowiedź uczestnik otrzyma punkt ujemny.

Drugi etap konkursu odbędzie się w dniach od 23 do 30 maja 2016. Tu również będzie test wiedzy on-line (20 pytań jednokrotnego wyboru) oraz studium przypadku, którego rozwiązanie oceniać będzie komisja konkursowa. Laureaci zostaną wyłonieni spośród osób, które zdobędą największą liczbę punktów, sumują się na nią poprawne odpowiedzi z testu etapu II (40 proc. oceny całościowej) oraz punkty przyznane przez komisję konkursową za rozwiązanie case study (60 proc. oceny całościowej).

– W części opisowej pod uwagę brana będzie gruntowna wiedza, wsparta doświadczeniem, ale też wyobraźnia, pozwalająca kreować właściwą kulturę bezpieczeństwa w zakładach pracy – mówi Marek Maszewski, dyrektor działu nadzoru Seka i przewodniczący komisji konkursowej.

– Jestem przekonany, że do BHP można i warto podchodzić niestandardowo, kreatywnie. Dlatego będę czekał na odpowiedzi, w których autorzy zaproponują rozwiązania zgodne z wymaganymi przepisami, ale też przekraczające standardy – dodaje.

Zwycięzcy Mistrzostw Kadry BHP zostaną ogłoszeni 9 czerwca 2016 roku podczas uroczystej gali w Warszawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.