×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Ministerstwo promuje innowacje. Miliony do wzięcia

  • Autor: PAP/JP
  • 2 cze 2023 17:57

Szef MRiT Waldemar Buda ogłosił program mający wypromować innowacyjne rozwiązania dla gospodarki z zakresu m.in. nowych technologii i wykorzystania potencjału sztucznej inteligencji. Konkurs skierowany jest do sektora MŚP, studentów oraz organizacji społecznych i gospodarczych.

Ministerstwo promuje innowacje. Miliony do wzięcia
Minister rozwoju i technologii Waldemar Buda (fot. PAP/Paweł Supernak)
REKLAMA
  • Resort rozwoju i technologii przekazał w piątek, że minister Waldemar Buda ogłosił program "Innowacje dla cyfrowej, zielonej, zdrowej i społecznie zrównoważonej przyszłości".
  • Wyjaśniono, że głównymi filarami inicjatywy będą konkursy tematyczne mające na celu wyłonienie najciekawszych rozwiązań wspierających innowacyjność gospodarki oraz promowanie nowych technologii i nowatorskich inicjatyw społecznych.
  • Konkurs podzielony jest na trzy rundy przypadające na czerwiec, lipiec i sierpień.

"Gospodarka oparta wyłącznie na eksploatacji surowców naturalnych jest drogą donikąd i odchodzi już w przeszłość. Jeśli chcemy, by Polska nadal rozwijała się w takim tempie jak w ostatnich latach, musimy być otwarci na ekologiczne rozwiązania, nowoczesne technologie i szeroko pojętą innowacyjność. Tylko gospodarka zbudowana na takich podstawach może być konkurencyjna na arenie międzynarodowej i może się dynamicznie rozwijać" - wskazał Buda cytowany przez MRiT.

Nabór zgłoszeń ruszy w poniedziałek 5 czerwca i zakończy się 31 sierpnia

Ministerstwo poinformowało, że konkurs podzielony jest na trzy rundy przypadające na czerwiec, lipiec i sierpień br. Nabór zgłoszeń ruszy w poniedziałek 5 czerwca, a zakończy się 31 sierpnia. Chętni do wzięcia udziału w konkursie muszą wypełnić formularz zgłoszeniowy w formie elektronicznej. Wyjaśniono, że aby to zrobić należy założyć konto i zalogować się na stronie: innowacyjnewyzwania.gov.pl. Budżet programu to 6,3 mln zł.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ministerstwo promuje innowacje. Miliony do wzięcia
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA