×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Minister rodziny "zdziwiona" słowami Tuska o niepełnosprawnych

  • Autor: PAP/JP
  • 5 maj 2022 15:35

Priorytetem rządu jest wspieranie rodzin, osób potrzebujących, seniorów i niepełnosprawnych - zapewniła w czwartek minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Ze zdziwieniem słucham wypowiedzi Donalda Tuska – stwierdziła szefowa MRiPS.

Minister rodziny "zdziwiona" słowami Tuska o niepełnosprawnych
Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg (fot. PAP/Tomasz Gzell)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Minister Maląg akcentowała podczas konferencji w Warszawie, że priorytetem działań rządu jest m.in. wspieranie rodzin i osób potrzebujących. Wskazywała w tym kontekście np. na programy: "Rodzina 500 plus", "Dobry Start" i "Mama 4+" i świadczenie Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. Zwracała uwagę na działania podejmowane wobec seniorów, w tym obniżenie wieku emerytalnego oraz wzrost wysokości rent i emerytur.

"Przez cały czas, od początku, od 2015 r., gdy PiS objęło rządy, troszczymy się o osoby niepełnosprawne. (…) Dlatego ze zdziwieniem słucham wypowiedzi pana Donalda Tuska, bo w czasie, gdy miał realny wpływ na sprawowanie władzy, nakłady na niepełnosprawnych były iluzoryczne" - stwierdziła.

"Liczby mówią same za siebie. Rok 2015 ponad 15 mld zł na wszystkie nakłady na rzecz osób niepełnosprawnych. Dziś w 2022 r. jest to 37 mld zł. To jest wzrost o ponad 140 proc." - zaznaczyła. "Najważniejsze jest utworzenie kompleksowej polityki, systematycznej" - podkreślała.

Lider PO wskazywał w czwartek na konferencji zorganizowanej w Europejskim Dniu Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych, że drożyzna przy obecnych niskich świadczeniach, jest czymś, co może uniemożliwić realną opiekę nad osobami niepełnosprawnymi. "Niech ten dzień będzie dniem opamiętania dla władzy i niech wreszcie władza zrozumie, że inflacja, dokuczliwa dla wszystkich, może zabijać tych najsłabszych" - mówił Tusk.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Minister rodziny "zdziwiona" słowami Tuska o niepełnosprawnych

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA