PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Minister rodziny zapewnia, że rząd nie pozostawi nadodrzańskich firm "samym sobie"

  • Autor: PAP/JP
  • 6 wrz 2022 11:24

W ostatni piątek Sejm przyjął ustawę o pomocy przedsiębiorcom nadodrzańskim. Nie pozostawiamy firm samym sobie i udowodniliśmy to już w czasie pandemii, kiedy było ratowane każde miejsce pracy – powiedziała we wtorek minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Minister rodziny zapewnia, że rząd nie pozostawi nadodrzańskich firm "samym sobie"
Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg (fot. PAP/Albert Zawada)
REKLAMA
  • "Spotykamy się dziś w państwem, by pokazać, na jakie wsparcie w tym trudnym czasie mogą liczyć Polacy i przede wszystkim, jak ważne jest realizowanie programów (...) dla bezpieczeństwa Polaków i polskich rodzin" - powiedziała Maląg na wspólnej konferencji prasowej z minister klimatu i środowiska Anną Moskwą.
  • Minister Maląg przypomniała, że ustawa o pomocy nadodrzańskim przedsiębiorcom przewiduje dofinansowanie w postaci świadczenia postojowego w wysokości 3010 zł.
  • "Całą operacjonalizacją ma zająć się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wnioski będą składane drogą elektroniczną" - dodała szefowa MRiPS.

"Spotykamy się dziś w państwem, by pokazać, na jakie wsparcie w tym trudnym czasie mogą liczyć Polacy i przede wszystkim, jak ważne jest realizowanie programów (...) dla bezpieczeństwa Polaków i polskich rodzin" - powiedziała Maląg na wspólnej konferencji prasowej z minister klimatu i środowiska Anną Moskwą.

Szefowa MRiPS przypomniała, że w miniony piątek Sejm przyjął ustawę o pomocy przedsiębiorcom nadodrzańskim.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Nie pozostawiamy firm samym sobie, to już widzieliśmy w czasie pandemii koronawirusa, było ratowane każde miejsce pracy, uratowaliśmy ponad 8 mln miejsc pracy. To potężna interwencja polskiego państwa - ponad 250 mld zł, by pomóc ludziom w tym trudnym czasie" - powiedziała.

Mamy najniższe bezrobocie od 32 lat

Dowodem na to, że te działania były skuteczne jest - jak oceniła Maląg - poziom bezrobocia, które utrzymuje się na najniższym poziomie od 32 lat. "Cieszymy się, że sytuacja na rynku pracy jest opanowana" - przyznała.

"Aktualnie również potrzebna jest pomoc firmom nadodrzańskim, które ewentualnie mogą mieć spadek przychodów związany z sytuacją, która miała miejsce na Odrze" - stwierdziła.

Przypomniała, że ustawa przewiduje dofinansowanie w postaci świadczenia postojowego w wysokości 3010 zł.

"Warunkiem, by z tego jednorazowego świadczenia skorzystać, będzie spadek przychodu powyżej 50 proc." - dodała.

Odpowiadając na pytanie, dlaczego pułap określono na 50 proc., Maląg wskazała, że został on wypracowany na spotkaniu z przedstawicielami firm.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Minister rodziny zapewnia, że rząd nie pozostawi nadodrzańskich firm "samym sobie"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA