×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Minister powołał Radę Kobiet w rolnictwie

  • Autor: PAP/JP
  • 8 mar 2022 15:11

8 marca w Międzynarodowym Dniu Kobiet wicepremier, minister rolnictwa Henryk Kowalczyk wręczył akty powołania do Rady Kobiet w rolnictwie. Zadaniem tego gremium będzie proponowanie rozwiązań korzystnych dla rolnictwa, a zwłaszcza dla kobiet pracujących w tym sektorze - poinformował resort.

Minister powołał Radę Kobiet w rolnictwie
Minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk (fot. PAP/Leszek Szymański)
REKLAMA
  • Kadencja Rady Kobiet w rolnictwie będzie trwać 3 lata, a w jej skład może wchodzić nie więcej niż 20 osób.
  • Przewodniczącą Rady została wiceminister, pełnomocnik rządu ds. lokalnych inicjatyw społecznych Anna Gembicka.
  • W jej skład weszły także przedstawicielki Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Agencji Restrukturyzacji Modernizacji Rolnictwa, Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Jednostek Doradztwa Rolniczego oraz Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi oraz przedstawicielki ogólnopolskich, zarejestrowanych organizacji rolniczych, przetwórczych oraz samorządu rolniczego.

We wtorek odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Kobiet. "Mam nadzieję, że dzisiejszy dzień inauguracji prac Rady Kobiet w rolnictwie będzie dobrym dniem dla podejmowania mądrych decyzji w rolnictwie. Mądrych, dzięki pomocy kierowanej przez kobiety" - podkreślił szef resortu rolnictwa. Dodał, że dzień ten jest szczególny m.in. ze względu na wojnę w Ukrainie.

"To, że nie ma obozów dla uchodźców, to jest głównie zasługa kobiet. Myślę, że przede wszystkim dzięki nim uchodźcy, którzy zostali zmuszeni do ucieczki przed straszną wojną mają gdzie się zatrzymać i znajdują godne miejsce w naszych rodzinnych domach. To jest ogromna zasługa kobiet" - powiedział minister.

"Głos kobiet, także w rolnictwie i sektorze rolno-spożywczym, jest coraz lepiej słyszalny (...) nasze pomysły i postulaty będziemy następnie mogli przekuć w działania ustawowe, ale także w różnego rodzaju projekty" - poinformowała na spotkaniu wiceminister Gembicka.

Do zadań Rady Kobiet w rolnictwie będzie należeć m.in. analiza bieżącej sytuacji kobiet na obszarach wiejskich i identyfikowanie problemów, rekomendowanie i podejmowanie inicjatyw w zakresie polepszania lub wzmacniania pozycji i ich roli, inicjowanie i wspieranie akcji społecznych, szkoleń, debat, konferencji oraz programów i kampanii społecznych, podnoszących świadomość społeczną w zakresie praw kobiet czy opiniowanie projektów aktów prawnych.

Ponadto Rada ma wspierać promocję dobrych praktyk w rolnictwie i przetwórstwie, produkcję żywności ekologicznej, dziedzictwo kulturowe wsi czy wskazywać na pozytywne aspekty życia na terenach niezurbanizowanych.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Minister powołał Radę Kobiet w rolnictwie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA