Miłek, Kułakowski i Kucharska-Dziedzic wyróżnieni przez Polską Radę Biznesu

• Polska Rada Biznesu im. Jana Wejcherta wręczyła statuetki najlepszym przedsiębiorcom.
• - Z dumą możemy powiedzieć, że polscy przedsiębiorcy są siłą napędową gospodarki i dziś pokazujemy światu tych najlepszych z najlepszych - powiedział Jacek Szwajowski, prezes Polskiej Rady Biznesu podczas uroczystości wręczenia nagród.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Miłek, Kułakowski i Kucharska-Dziedzic wyróżnieni przez Polską Radę Biznesu

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/jm

16 maj 2016 22:16


Polska Rada Biznesu im. Jana Wejcherta, przyznała w poniedziałek (16 maja) najlepszym polskim przedsiębiorcom statuetki w trzech kategoriach: sukces, wizja i innowacja oraz działalność społeczna.

W kategorii "Sukces" nagrodzony został Dariusz Miłek, prezes i twórca grupy CCC, która na koniec 2015 r. posiadała 773 salony w 16 krajach i w całej grupie kapitałowej zatrudnia ponad 10 tys. osób, z czego w Polsce - 6 tys. pracowników.

W kategorii "Wizja" nagrodę odebrał Tomasz Kułakowski, pomysłodawca i prezes firmy CodiLime, z branży IT, która została założona przez grupę programistów i matematyków Uniwersytetu Warszawskiego, a obecnie zatrudnia ponad 150 osób w Polsce i w Stanach Zjednoczonych.

W kategorii "Działalność Społeczna" kapituła nagrodziła pomysłodawczynię i prezes Fundacji BABA, dr Anitę Kucharską-Dziedzic. Prowadzona przez nią fundacja wspiera kobiety na wszystkich polach ich działalności i aktywności, a także czynnie przeciwdziała ich dyskryminacji oraz przemocy domowej i seksualnej. Oprócz statuetki, Anita Kucharska-Dziedzic otrzymała jeszcze nagrodę dodatkową w wysokości 100 tys. zł.

 

Podobnie jak w zeszłym roku kapituła konkursu (w skład której wchodzi m.in. Leszek Balcerowicz, prof. Michał Kleiber i Mariusz Walter) zdecydowała o przyznaniu nagrody specjalnej.

Otrzymał ją pośmiertnie Andrzej Czernecki oraz jego Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego, która wspiera edukację dzieci i młodzieży z ubogich rodzin wiejskich. Czernecki przeznaczył na fundację połowę swojego majątku szacowanego na kilkaset milionów złotych.

Głównym celem fundacji jest wyrównywanie szans poprzez wspieranie uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi. Co roku EFC finansuje 80 nowych 3-letnich stypendiów absolwentom gimnazjów umożliwiając im naukę w najlepszych liceach w Polsce.

Przypomnijmy, Polska Rada Biznesu została założona w 1992 r. Jest organizacją skupiającą właścicieli i prezesów największych firm polskich i działających w Polsce. Jan Wejchert był współzałożycielem firmy ITI, a później telewizji TVN. Zmarł w 2009 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.