Luksus za firmowe pieniądze

Policjanci zatrzymali w Krakowie 30-letniego pracownika dużej korporacji, który wyłudził z firmy ponad 800 tys. złotych. Za pieniądze te kupił sobie luksusowy samochód, motocykl, podróżował i zaczął konstruować samochód wyścigowy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Luksus za firmowe pieniądze

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

7 paź 2013 11:20


Jak poinformował w poniedziałek rzecznik małopolskiej policji Mariusz Ciarka, mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Trzydziestolatek odpowie za wyłudzenie mienia znacznej wartości i za zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie, bo kiedy zorientował się, że może zostać zdemaskowany, wmówił pracodawcy, że jest terroryzowany przez grupę przestępczą i zawiadomił policję. Przedstawiana przez niego wersja wydarzeń była wyssana z palca.

Mężczyzna wyłudzał pieniądze posługując się kartami przedpłaconymi wystawionymi na firmę. Początkowo doładowywał karty kwotami kilku tysięcy złotych, z czasem jednak kwoty były coraz wyższe.

Czytaj też: Fałszywy prezes wyłudził 25 tys. zł od firm

"Po zasileniu kart mężczyzna od razu wypłacał pieniądze na prywatne cele. Korzystał z nich bardzo rozrzutnie: kupił profesjonalny, kosztowny sprzęt fotograficzny, luksusowy samochód i motocykl, podróżował a nawet zaczął konstruować samochód wyścigowy" - mówił Ciarka.

Prawdopodobnie kilkadziesiąt tysięcy złotych mężczyźnie ktoś ukradł zaraz po wypłacie z bankomatu, ale nie zgłosił tego, obawiając się, że jego wysokie dochody wzbudzą zainteresowanie policji.

By ukryć swe działania mężczyzna tworzył fałszywą dokumentację - do faktur przedstawianych w księgowości firmy dołączał szczegółowe opisy rozchodu kart podarunkowych dla pracowników, którzy nigdy takich kart nie dostali.

Prowadzący sprawę funkcjonariusze sprawdzają, czy mężczyzna mógł przywłaszczyć sobie również firmowe karty podarunkowe na kwotę 60 tys. zł.

Policjanci odzyskali sprzęt o wartości 260 tys. zł zakupiony przez 30-latka, m.in. luksusowy samochód, motocykl, sprzęt fotograficzny oraz gotówkę.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Kraków - Prądnik Biały.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.