×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Lufthansa nie wpuściła Żydów do samolotu. Wybrali wszystkich w kapeluszach i z pejsami

 • Autor: PAP/JP
 • 11 maj 2022 10:54

Niemiecka linia lotnicza Lufthansa przeprosiła pasażerów – grupę ortodoksyjnych Żydów – której odmówiono lotu z Frankfurtu. Niektórzy z nich odmawiali założenia masek ochronnych na czas lotu. Personel Lufthansy postanowił wykluczyć z dalszego lotu wszystkie osoby, których wygląd wskazywał, że są ortodoksyjnymi Żydami - donosi tygodnik „Der Spiegel”. Komisarz Hesji ds. antysemityzmu Uwe Becker powiedział wprost: "To dyskryminacja. Sprawa jest poważna".

Lufthansa nie wpuściła Żydów do samolotu. Wybrali wszystkich w kapeluszach i z pejsami
Personel Lufthansy postanowił wykluczyć z dalszego lotu wszystkie osoby, których wygląd wskazywał, że są ortodoksyjnymi Żydami (fot. Shutterstock)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Lufthansa przeprosiła za incydent we wpisie na Twitterze. "Wydarzenia te nie są zgodne z naszymi wartościami" - wyjaśniała firma. Wcześniej kierownictwo linii lotniczych było proszone o zajęcie stanowiska w tej sprawie m.in. przez Komisarza Hesji ds. antysemityzmu Uwe Beckera.

Do incydentu doszło w ubiegłą środę (4 maja) na lotnisku we Frankfurcie nad Menem. Jak wyjaśnia Lufthansa, część pasażerów - mimo próśb załogi - odmówiła założenia masek chroniących przed zakażeniem koronawirusem. Dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung", powołując się na pasażera samolotu Lufthansy z Nowego Jorku, napisał, że wszyscy pasażerowie, których można było zidentyfikować jako Żydów po kapeluszu i pejsach, zostali wykluczeni z dalszego lotu - a nie tylko ci konkretni pasażerowie, którzy źle się zachowali.

W swoim wtorkowym oświadczeniu Lufthansa przekonuje, że incydent jest traktowany bardzo poważnie i że "trwają intensywne prace nad wyjaśnieniem sprawy". "Żałujemy, że nie pozwolono kontynuować podróży większej grupie, zamiast ograniczyć tę decyzję do pojedynczych osób" - dodaje Lufthansa.

Uwe Becker podkreślił, że do odpowiedzialności została pociągnięta cała grupa z powodu swojego wyglądu, wskazującego na wyznanie i pochodzenie. "To dyskryminacja. Sprawa jest poważna" - podkreślił. "Coś takiego nie powinno się powtórzyć".

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (3)

Do artykułu: Lufthansa nie wpuściła Żydów do samolotu. Wybrali wszystkich w kapeluszach i z pejsami

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Ziutek 2022-05-12 15:58:36

  Bardzo dobrze ,za co przepraszać pejsatycy

 • historyk 2022-05-11 11:17:06

  Naprawdę kagańce chronią przed zakażeniem wirusem???!!!! Sam Wiluś Gates, 3 razy wyszprycowany i biegający wszędzie w kagańcu właśnie ogłosił, że jest zakażony. Tyle są warte te wszystkie "restrykcje". A Niemcy jak to Niemcy - antysemici, ale że płacą Żydom sowity jurgielt, to mogą się bezkarnie wyżywać na ortodoksach, których rząd Izraela też nie lubi.

  • LeM 2022-05-12 21:17:27

   niemieccy antysemici to pikuś przy polskich

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA