PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Liczba pracujących zdalnie Belgów wzrosła dwukrotnie

  • Autor: PAP/JP
  • 19 wrz 2022 17:54

Liczba osób wykonujących telepracę prawie podwoiła się od 2018 roku - wynika z raportu FPS Mobility, o którym pisze agencja Belgia. Z badania wynika, że Belgowie częściej robią też zakupy w dni, w których pracują z domu.

Liczba pracujących zdalnie Belgów wzrosła dwukrotnie
Liczba osób wykonujących telepracę w Belgii prawie podwoiła się od 2018 roku (fot. Annie Spratt/Unsplash)
REKLAMA

Około jedna trzecia pracujących Belgów pracuje obecnie z domu co najmniej jeden dzień w tygodniu, a to dwa razy więcej niż w 2018 r. 43 proc. mieszkańców Brukseli najczęściej pracuje w domu co najmniej jeden dzień w tygodniu. We Flandrii to 33 proc., a w Walonii - 28 proc.

"Dzięki telepracy w tym roku w Belgii uniknie się 35 mln kilometrów podróży dziennie, w tym 14 mln kilometrów podróży samochodem" - podała Belga.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Im większą odległość trzeba pokonać do miejsca pracy, tym bardziej prawdopodobne jest, że praca odbywa się z domu. Wśród osób mieszkających w Belgii powyżej 50 km od biura ponad 50 proc. respondentów pracuje zdalnie przynajmniej jeden dzień w tygodniu.

Belgijski rząd odnotował pozytywną korelację między telepracą a zakupami detalicznymi. Wyjazdy związane z zakupami i usługami wzrosły o 28 proc. w dni telepracy i coraz częściej odbywają się w ciągu dnia, w przeciwieństwie do wieczorów, weekendów czy dni wolnych.

29 proc. respondentów stwierdziło, że są bardziej zmotywowani do dojeżdżania do pracy komunikacją miejską niż samochodem, a 30 proc. - rowerem. 61 proc. telepracowników dojeżdża teraz do pracy pociągiem, a 40 proc. transportem publicznym.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Liczba pracujących zdalnie Belgów wzrosła dwukrotnie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA