PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Leśnicy pielgrzymowali na Jasną Górę

  • Autor: PAP/KDS
  • 21 wrz 2019 20:08

Kilka tysięcy osób zgromadziła w sobotę (21 września) na Jasnej Górze 23. Pielgrzymka Leśników i Pracowników Ochrony Środowiska.

Leśnicy pielgrzymowali na Jasną Górę
Uroczystość zgromadziła kilka tysięcy uczestników. Fot. Facebook/Ministerstwo środowiska
REKLAMA
  • Za pracę leśnikom – w 95-lecie Lasów Państwowych – dziękowali w listach prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki.
  • Dyrektor generalny Lasów Państwowych Andrzej Konieczny podkreślił, że współczesne wyzwanie stojące przed tym środowiskiem są globalne i wynikają z trendów znacznie wykraczających poza krajowe uwarunkowania.
  • W uroczystości udział wzięło kilka tysięcy przedstawicieli tego zawodu.

"Pielgrzymka przypada w szczególnym czasie narodowych obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości i 95-lecia Lasów Państwowych. To dobra okazja, by podkreślić, że lasy są naszym wspólnym dobrym, które powinniśmy otaczać szczególną troską" - napisał Andrzej Duda w liście odczytanym przez doradcę prezydenta ds. ochrony środowiska i polityki klimatycznej Pawła Sałka.

"Tym bardziej pragnę wyrazić moją wdzięczność wszystkim pracownikom Lasów Państwowych za trud, jaki wkładają państwo w zachowanie polskich lasów. 95 lat państwowej gospodarki leśnej w Polsce upewnia nas w przekonaniu, że las jako dobro wspólne powinien podlegać szczególnej ochronie państwa i pozostać jego własnością" - zaznaczył prezydent. Ocenił, że lasy mają dla Polski znaczenie strategiczne. "Są ostoją bioróżnorodności, zielonymi płucami i rezerwuarem wód gruntowych. Gospodarka leśna musi być przemyślana, spójna i długofalowa, a gwarancją tego są Lasy Państwowe" - wskazał Duda.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dziękując leśnikom za troskę, jaką otaczają polskie lasy prezydent uznał, że ogrom ich pracy wyrażają liczby, jak 1,5 mld sadzonych co roku drzew, czy stale powiększająca się lesistość Polski. Podziękował leśnikom za obecność na ubiegłorocznym szczycie klimatycznym COP24 w Katowicach, za sadzonki rozdawane m.in. podczas dożynek prezydenckich w Spale, za kampanie edukacyjne i społeczne oraz za wspólne akcje "sadziMY" i "sprzątaMY", ponieważ "przypominają one, że o las możemy i powinniśmy dbać wszyscy".

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Leśnicy pielgrzymowali na Jasną Górę

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA