Kto ma najwięcej pieniędzy w Polsce?

Tygodnik „Wprost” opublikował listę najbogatszych Polaków. W 2014 r. w rankingu pojawiły się nowe osoby. Jednak miejsca na podium należą do osób z zeszłego roku - tutaj nic się nie zmieniło.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kto ma najwięcej pieniędzy w Polsce?

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

30 cze 2014 13:14


Pierwsza pozycja należy do Jana Kulczyka, którego majątek wynosi 13,1 mld zł. Zaraz za nim uplasował się Zygmunt Solorz-Żak i jego 12 mld zł. Ostatnim na podium jest Michał Sołowow (6,96 mld zł).

Z piątego na czwarte miejsce awansował Leszek Czarnecki (6,33 mld zł). Kolejna pozycja należy ex aequo do Grzegorza Jankilewicza oraz Sławomira Smołokowskiego, których majątek to 4,5 mld zł. To duże zaskoczenie - w ubiegłym roku przedsiębiorców nie było nawet w pierwszej setce.

Czytaj też o 100 najbogatszych Polakach według magazynu "Forbes": Prawie 101 mld zł w portfelach najbogatszych Polaków. Kto ma najwięcej?

Spadek zaliczył German Efromovich, który w ubiegłym roku zajmował czwarte miejsce. Jego majątek oszacowano na 4,48 mld zł. Z kolei Dariusz Miłek z 3 mld zł w portfelu pozostał na ósmej pozycji.

Na dziewiąte miejsce spadł Jerzy Starak (3 mld zł), a Antoni Ptak poszybował aż 60 miejsc w górę. Z 70. miejsca wskoczył na 10. jego majątek oszacowano na 2,59 mld zł. W zeszłym roku wynosił 400 mln zł.

Najbogatszą Polką według tygodnika „Wprost" jest Grażyna Kulczyk, która znajduje się na 11. pozycji z majątkiem w wysokości 2,5 mld zł. Tomasz Gudzowaty, zajmujący 13. pozycję, otrzymał tytuł najbogatszego dziedzica. Syn Aleksandra Gudzowatego może się pochwalić majątkiem wynoszącym 2,1 mld zł.

Roman i Grażyna Karkosikowie zajęli 12. miejsce w rankingu i są najbogatszym małżeństwem w Polsce. Ich majątek to 2,4 md zł. Z kolei Edward Łukaszewicz. Który przejął dowodzenie Lukas Banku po ojcu jest najmłodszym milionerem na liście. Ma zaledwie 21 lat.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.