PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Książka, serial, a może podcast na święta? Po te pozycje warto sięgnąć

  • jk
  • 25 gru 2022 6:00

Święta to świetna okazja do dobrej lektury, wysłuchania ciekawego podcastu czy obejrzenia interesującego serialu. Przygotowaliśmy subiektywny przegląd pięciu książek, pięciu seriali i pięciu podcastów, po które menedżerowie i HR-owcy mogą sięgnąć w czasie wolnym.

Książka, serial, a może podcast na święta? Po te pozycje warto sięgnąć
Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła – twierdziła Wisława Szymborska (Fot. Andreea Radu/Unsplash)
REKLAMA

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła" – twierdziła Wisława Szymborska. Polacy zdają się zgadzać z poetką. Badanie Pracuj.pl pokazuje, że czytanie książek jest ulubionym hobby Polaków. 

Jak z kolei wynika z badania Payback Opinion Poll, preferencje Polaków w kwestii sposobu na spędzenie czasu wolnego są dość różnorodne. Oglądanie filmów i seriali - tę kategorię wskazuje ponad połowa ankietowanych (54 proc.) jako ulubiony sposób spędzania czasu w domu. Na drugim miejscu znalazło się przeglądanie internetu, a na kolejnym - czytanie książek, po które sięga co trzeci respondent (30 proc.). Warto dodać, że na popularności zyskują także podcasty.

Świąteczne dni to czas relaksu, gdy możemy pozwolić sobie na realizację własnych pasji. Dlatego przygotowaliśmy przegląd najciekawszych pozycji, po które powinni sięgnąć menedżerowie i HR-owcy. Oto nasze typy.

TOP 5 książek

Anna Morawiec-Bartosik, "Liczby w HR. Matematyczne ramy najbardziej ludzkiej części biznesu"

Do niedawna działy HR uchodziły powszechnie za najbardziej niemierzalne w przedsiębiorstwach. Ostatnio jednak ten trend się zmienia - HR jest coraz bliżej biznesu. Takie pojęcia jak data-based HR czy data-driven HR zyskują na popularności. Zarządzający firmami, a także sami pracownicy działów personalnych chcą mierzyć efektywność coraz większej liczby procesów personalnych, by na podstawie uzyskanych wyników móc planować przyszłe działania. Co warto mierzyć? Jakimi metodami to robić? Odpowiedzi na te i inne pytania związane z analityką zasobów ludzkich znajdziesz w tej książce.

Michał Chmielecki, "Reputacja lidera. Jak budować wizerunek i rozwijać kompetencje, by porwać za sobą ludzi"

Jaki powinien być dobry lider, który potrafi zainspirować ludzi? Dlaczego jednych szefów uznajemy za świetnych, a innych za przeciętnych? Dlaczego tylko niektórych mówców odbieramy jako autentycznych i przekonywających? Na te pytania znajdziecie odpowiedź w książce Michała Chmieleckiego. Prezencja przywódcza jest tym czymś, co pozwala porywać za sobą ludzi, przemawiać do nich, inspirować ich i sprawiać, by podążali za przywódcą pełni spokoju i zaufania. Prawdziwy lider musi nauczyć się intencjonalnie kształtować swój wizerunek. Książka wyjaśnia, jak robić to skutecznie.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Książka, serial, a może podcast na święta? Po te pozycje warto sięgnąć

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA