Kraśko i Dobrosz-Oracz piszą o wygranych kampaniach PiS i Dudy

Piotr Kraśko, były szef "Wiadomości" TVP oraz była dziennikarka stacji Justyna Dobrosz-Oracz wspólnie piszą książkę o wyborczej kampanii parlamentarnej, w której wygrał PiS i prezydenckiej wygranej Andrzeja Dudy. Fakt ten udało nam się potwierdzić u dziennikarza. Książka ma się ukazać w czerwcu lub we wrześniu. Kraśko zastrzega, że nie będzie to zemsta za zwolnienie z publicznej telewizji, a książka będzie obiektywna - ocenione zostaną też inne partie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kraśko i Dobrosz-Oracz piszą o wygranych kampaniach PiS i Dudy

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

29 lut 2016 14:11


Udało nam się ustalić, że książka byłego szefa "Wiadomości" będzie poświęcona dwóm kampaniom wyborczym - prezydenckiej i parlamentarnej.

Jak zapewnia Piotr Kraśko nie będzie jednak zemstą na PiS-ie zwolnionych z TVP dziennikarzy. Publikacja w takim samym stopniu będzie poświęcona zwycięskiej kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy, jak i przegranej kampanii Bronisława Komorowskiego. Podobnie w przypadku wyborów parlamentarnych - będzie poświęcona kampanii PiS-u tak samo, jak wszystkim innym ugrupowaniom. Książka pokaże więc także, jak toczyła się kampania Platformy Obywatelskiej czy Zjednoczonej Lewicy i jak to się stało, że Magdalena Ogórek była kandydatem w wyborach prezydenckich, a Zjednoczona Lewica w ogóle nie dostała się do Sejmu. Dziennikarze spróbują także odpowiedzieć na pytanie, na czym polegał fenomen Pawła Kukiza z wyborach prezydenckich i Kukiz`15 w parlamentarnych.

Dziennikarzom - na potrzeby publikacji - udało się już przeprowadzić kilkadziesiąt wywiadów z politykami zaangażowanymi w obie kampanie wyborcze. Oprócz tego dotarli do osób pracujących w sztabach wyborczych, które odpowiadały za kampanie: w internecie, za spoty, za spotkania z wyborcami. Jak reklamuje Kraśko - wiele z tych relacji zaskakuje.

Książka ma się ukazać w czerwcu lub we wrześniu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

2 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

wyborca 2016-03-01 14:21:53

Znając z mediów tych dwóch pożal się dziennikarzy , szczekające jadaczki nie należy się spodziewać rzetelności , prawdy i bezstronności. Chcą zarobić na książce , która będzie kłamstwem i obłudą. Dosyć dorobiliście się w telewizji publicznej , a teraz krzywda , przecież jesteście ustawieni ekonomicznie na lata , a jak tam beznadziejny dziennikarzy twoja stadnina koni i królestwo pałacowe i cała posiadłość z naszych pieniędzy podatników , to nie wystarcza , to dobra rada , do pośredniaka , tak jak każdy przeciętny Polak, ale widać jesteś z krwi magnackiej lub szlacheckiej i pozbawiony dobrobytu za nierzetelne i nieprofesjonalne dziennikarstwo nie umiesz żyć. A nasza gwiazda - jadaczka w swoich relacjach z Sejmu - to obrzydliwe , dobrze , że się skończył ten jazgot przekupki , nawet na targach , jarmarkach normalni Polacy tak się nie zachowują jak ta kiepska i mizerna niby dziennikarka , która o swoim fachu posiada mniej niz zero kompetencji i profesjonalizmu. Wreszcie ktoś mądry i uczciwy zrobił z tymi niefachowcami porządek w mediach. Witajcie w normalnej polskiej rzeczywistości.

Polak 2016-02-29 15:29:09

Nie spodziewam się obiektywizmu po panu Kraśce ani po pani Oracz.