Koreańscy pracodawcy walczą z falą samobójstw. Wysyłają pracowników na szkolenia w trumnach

Koreańskie firmy coraz częściej wysyłają pracowników na specjalne szkolenia, których częścią jest inscenizowany pogrzeb. Po co?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Koreańscy pracodawcy walczą z falą samobójstw. Wysyłają pracowników na szkolenia w trumnach

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

14 gru 2015 13:46


Korea Południowa ma jeden z najwyższych wskaźników samobójstw na świecie. W walce z problemem pomagają firmy, które oferują szkolenia... w trumnach. Jak mówi Jeong Yong-mun, szef spółki prowadzącej tego rodzaju warsztaty, celem jest pogodzenie się ludzi z własnymi problemami i znalezienie radości w trudnościach - informuje portal Dailymail.co.uk.

Jak wygląda szkolenie? Pracownicy ubrani w żałobne szaty muszą napisać testament lub list pożegnalny do bliskich. Później wraz ze swoim zdjęciem przepasanym czarną wstążką kładą się do specjalnie przygotowanych trumien.

Do sali oświetlonej świecami, wchodzi anioł śmierci, który zamyka trumny na 10 minut. To czas na refleksję pracowników.

Pomysł zyskuje na popularności. Coraz więcej koreańskich firm wysyła swoich pracowników na tego rodzaju szkolenia. Jak twierdzą - po wyjściu z trumien ludzie czują się wolni od kłopotów.

- Pobyt wewnątrz trumny to szokujące doświadczenie, które wpływa na postawę zatrudnionych - skomentował Park Chun-Woong, prezes jednej z koreańskich korporacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.