Konrad Puchalski: Sukces 16-latka z Polski. Znalazł się w elitarnym gronie mówców w Brazylii

• 31 uczniów z 15 różnych krajów wzięło udział w Youth Leadership Forum (Forum Młodych Liderów) w Rio de Janeiro w Brazylii.
• Wśród nich znalazł się Konrad Puchalski, 16-latek z Zielonej Góry, który okazał się być jednym z najlepszych młodych mówców na świecie, po tym, jak wziął udział w Education First Challenge.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Konrad Puchalski: Sukces 16-latka z Polski. Znalazł się w elitarnym gronie mówców w Brazylii

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

19 wrz 2016 11:47


- Zdecydowałem się wziąć udział w EF Challenge, ponieważ bardzo dobrze znam język angielski, którego uczę się od dziesięciu lat i uznałem, że to świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu. Poza tym myślę, że konkurs może pomóc mi w dostaniu się do dobrego liceum, a później nawet na studia – wyjaśnił Konrad Puchalski.

Co roku w ramach konkursu uczestnicy nagrywają krótki film ze swoim przemówieniem w języku angielskim na podany przez organizatorów temat. Pytanie konkursowe 2016 brzmiało: czy uważasz, że wszystko jest możliwe? W swoim wideo Konrad Puchalski wyjaśnił: Nikt nie powinien ci nigdy mówić, że czegoś nie możesz. Jedyną osobą, która może o tym decydować jesteś ty sam.

Zwycięzcy w Rio

Ogrom chęci i determinacji opłacił się 31 zwycięskim nastolatkom, którzy zostali wybrani spośród tysięcy zgłoszeń. Na zwycięzców konkursu EF Challenge 2016 czekało wiele nagród: dwutygodniowy wyjazd na zagraniczny kurs językowy, trzymiesięczny kurs języka angielskiego online, wycieczka klasowa do Wielkiej Brytanii lub Singapuru czy wyjazd na EF Youth Leadership Forum w EF Rio Village w Brazylii.

Udział w tym ostatnim wydarzeniu to wyróżnienie dla każdego młodego człowieka. Jak pokazuje przykład Konrada Puchalskiego, który w sierpniu znalazł się w tym elitarnym gronie, nie jest to cel nieosiągalny.

Warsztaty i projekty grupowe

W forum dla młodych liderów, które odbyło się w dniach 11-15 sierpnia 2016, uczestniczyło 31 uczniów w wieku 13-19 lat z 15 krajów. Podczas forum, uczestnicy nie tylko kształcili swoje oratorskie i językowe zdolności, ale również uczestniczyli w interaktywnych warsztatach. Brali udział także w projektach grupowych, uczyli się współpracy i komunikacji międzynarodowej oraz „design thinking”, czyli podejścia do innowacji opartego na specyfice procesu projektowania.

- W ramach YLF nauczyłem się pracy projektowej i rozwiązywania problemów poprzez tworzenie odpowiednich produktów i usług. Uczestniczyłem również w ciekawych warsztatach, np. poświęconych tolerancji. Na pewno podszkoliłem też swój język angielski. To był mój pierwszy taki wyjazd zagraniczny – zdziwiłem się pozytywną atmosferą i tym, jak wszyscy byli dla siebie mili. W Brazylii poznałem inne kultury, dzięki czemu stałem się jeszcze bardziej otwarty na świat – podsumował 15-latek z Zielonej Góry.

Ponad 40 tys. pracowników EF

Education First (EF) to spółka, która została założona 50 lat temu przez Bertila Hulta, który jako pierwszy wpadł na pomysł organizowania językowych podróży edukacyjnych. Misją firmy jest otwieranie świata przez edukację, pomagając ludziom każdej narodowości i w różnym wieku zostać jego obywatelami.

Globalna sieć Education First obejmuje 40 500 pracowników pracujących w 45 własnych szkołach i biurach w większości krajów na świecie, a od 1965 roku z jej usług skorzystało 15 milionów osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.