Konkurs na esej o przyszłości pracy

• Ruszył konkurs na esej na temat przyszłości pracy organizowany przez Europejskie Forum Nowych Idei.
• Na teksty opisujące wizję pracy w przyszłości organizatorzy czekają do 31 lipca.
• Autorzy najciekawszych otrzymają m.in. zaproszenie na Europejskie Forum Nowych Idei, które odbędzie się pod koniec września w Sopocie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Konkurs na esej o przyszłości pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

21 lip 2016 14:35


Europejskie Forum Nowych Idei odbędzie się w tym roku pod hasłem „Przyszłość pracy. Realia, marzenia i mrzonki”. Pod koniec września do Sopotu przyjadą liderzy świata polityki, biznesu i nauki, którzy będą dyskutować o przyszłości pracy w kontekście robotyzacji, ale także nierówności społecznych, imigracji, bezpieczeństwa i elastyczności zatrudnienia.

Organizatorzy EFNI zaprosili w tym roku do współpracy również reprezentantów polskiej sceny literackiej, m.in. Sylwię Chutnik i Łukasza Orbitowskiego, a także pisarzy-amatorów. Z myślą o nich stworzono konkurs pod hasłem „Przyszłość pracy”. Na zgłoszenia prac (limit wynosi 5000 znaków) organizatorzy czekają do 31 lipca. Jury konkursu wyłoni trzy najciekawsze eseje, a ich autorzy otrzymają zaproszenie do udziału w Europejskim Forum Nowych Idei, które odbędzie się w dniach 28-30 września w Sopocie. Zwycięskie prace zostaną opublikowane także na łamach serwisu Gazety Wyborczej, w jednym z wydań Magazynu Świątecznego oraz na stronie Europejskiego Forum Nowych Idei.

Goście konferencji zastanowią się nad korzyściami i zagrożeniami wynikającymi z postępu technologicznego. Jak wynika z prognoz przeprowadzonych przez European Economic Research, co najmniej 9 proc. ogólnej sumy wszystkich zawodów zniknie z rynku pracy na skutek automatyzacji. Zdaniem ekspertów, proces ten z pewnością dotknie najbiedniejszą i co za tym idzie, najsłabiej wyedukowaną część populacji (aż 26 proc.), która już obecnie wykonuje prosty, wręcz automatyczny rodzaj zadań, i dlatego z łatwością może zostać zastąpiona przez maszyny.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.