PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Kolejni egzaminatorzy dołączają do protestu. Co z egzaminami na prawo jazdy?

  • Autor: PAP/JP
  • 6 lip 2022 15:59

Trwa protest egzaminatorów WORD. Jak powiedział ich przedstawiciel Tomasz Dziuganowski, najwięcej odwołanych egzaminów na prawo jazdy będzie w środę i w czwartek. Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk poinformował, że sytuacja w WORD-ach to problem marszałków województw i to oni powinni go rozwiązać.

Kolejni egzaminatorzy dołączają do protestu. Co z egzaminami na prawo jazdy?
Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk poinformował, że sytuacja w WORD-ach to problem marszałków województw (fot. PAP/Darek Delmanowicz)
REKLAMA
  • "Kulminacja protestu egzaminatorów WORD będzie miała miejsce dziś popołudniu lub jutro rano" - przekazał przedstawiciel środowiska zawodowego egzaminatorów Tomasz Dziuganowski.
  • Do protestu przystąpili egzaminatorzy w ośrodkach w Trójmieście, Białymstoku, Krośnie, Rzeszowie, Szczecinie, Koszalinie, Szczecinku i Suwałkach. W czwartek mają do niego dołączyć kolejne ośrodki. 
  • W niektórych WORD-ach w Polsce egzaminy nie odbywają się wcale, w innych przeprowadzana jest tylko część zaplanowanych.

"Kulminacja protestu egzaminatorów WORD będzie miała miejsce dziś popołudniu lub jutro rano" - przekazał przedstawiciel środowiska zawodowego egzaminatorów Tomasz Dziuganowski. Podkreślił, że akcja ma charakter spontaniczny i nie jest skierowana przeciw dyrektorom WORD-ów ani przeciw marszałkom województw. Jego organizatorem nie jest ani stowarzyszenie, ani żaden z działających w strukturach WORD związków zawodowych. Dziuganowski stwierdził, że nikt nikogo nie zmusza do protestów, nikt też nie powinien zniechęcać, bo to w jednym i drugim przypadku takie działania - jego zdaniem - noszą znamiona mobbingu.

Zobacz też: Egzaminatorzy protestują, bo chcą więcej zarabiać. Egzaminy przełożone

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Do protestu przystąpili egzaminatorzy w ośrodkach w Trójmieście, Białymstoku, Krośnie, Rzeszowie, Szczecinie, Koszalinie, Szczecinku i Suwałkach. W czwartek mają do niego dołączyć kolejne ośrodki. W niektórych WORD-ach w Polsce egzaminy nie odbywają się wcale, w innych przeprowadzana jest tylko część zaplanowanych. W stolicy w środę egzaminy odbywały się normalnie, podobnie jak w Kielcach, gdzie pracuje Dziuganowski.

"Nasze postulaty obejmują dwie grupy. Jedna dotyczy spraw finansowych, a druga systemowych zmian w organizacji i zasadach egzaminowania" - powiedział Dziuganowski.

Początkujący egzaminator zarabia ok. 3 tys. zł na rękę i przez trzy lata nie może liczyć na podwyżkę

Argumentuje, że początkujący egzaminator zarabia ok. 3 tys. zł na rękę i przez trzy lata nie może liczyć na podwyżkę. "Trudno, by tak ciężką, odpowiedzialną i stresującą pracę wykonywać za tak małe pieniądze" - zaznaczył.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Kolejni egzaminatorzy dołączają do protestu. Co z egzaminami na prawo jazdy?

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA