PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Kilkadziesiąt tysięcy Polaków dostanie wkrótce niecodzienną przesyłkę

  • Autor: PAP/JP
  • 20 maj 2021 13:51

W maju do 20 tys. starszych podopiecznych Caritas diecezjalnych trafią "Koperty życia Caritas" zawierające karty z podstawowymi danymi na temat zdrowia seniorów - poinformowało biuro prasowe Caritas Polska.

Kilkadziesiąt tysięcy Polaków dostanie wkrótce niecodzienną przesyłkę
Pierwsze koperty dotarły do 20 tys. seniorów - beneficjentów programów "Na codzienne zakupy" i #PomocDlaSeniora - w grudniu 2020 r. (fot. mat. prasowe)
REKLAMA

Jak czytamy w komunikacie, na karcie są zapisane personalia danej osoby takie jak numer PESEL, grupa krwi, informacje o uczuleniach, przebytych chorobach, przyjmowanych lekach, a także dane kontaktowe bliskiej osoby, którą należy powiadomić w sytuacji nagłego zagrożenia.

Poza kartą informacyjną, w pakiecie "Koperty życia Caritas" znajdują się też: foliowe zabezpieczenie karty, naklejka na lodówkę informująca, że tu znajduje się "Koperta życia Caritas" oraz wizytówka do portfela, z miejscem na podstawowe informacje - na wypadek, gdyby służby medyczne trzeba było wezwać na ulicy, poza miejscem zamieszkania seniora.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"W domu 'Koperta życia Caritas' umieszczana jest na lodówce - w miejscu łatwo dostępnym dla ratowników" - sugerują autorzy komunikatu.

Jak podkreślił cytowany w komunikacie Grzegorz Bogusz, ratownik medyczny z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem zawodowym, dla medyków takie rozwiązanie to ułatwienie, bo w swojej pracy często spotykają się oni z problemami w komunikacji z osobami starszymi.

"Nie każda osoba starsza jest w stanie podać nazwy przyjmowanych leków, ich dawki, czy też wymienić posiadane obciążenia chorobowe. Na pytanie: na co się pani leczy, często pada odpowiedź: na serce. W karcie wkładanej do koperty jest miejsce, aby w sposób precyzyjny i niebudzący wątpliwości, wskazać obciążenia. To dla nas bardzo ważne, bo ma wpływ na dalsze postępowanie z pacjentem, na dobór leków, które możemy podać" - wyjaśnił ratownik.

Autorzy komunikatu przypomnieli, że pierwsze koperty dotarły do 20 tys. seniorów - beneficjentów programów "Na codzienne zakupy" i #PomocDlaSeniora - w grudniu 2020 r., wraz ze świątecznymi paczkami. Kolejne 20 tys. "Kopert życia Caritas" trafi do seniorów w maju 2021 r.

"'Koperty życia Caritas' są przekazywane seniorom przez wolontariuszy Caritas diecezjalnych uczestniczących w programie 'Na codzienne zakupy', który Caritas realizuje razem z Fundacją Biedronki. W razie potrzeby członkowie rodzin lub wolontariusze Caritas mogą pomóc seniorom wpisać do karty informacyjnej potrzebne dane o zdrowiu i lekach" - zaznaczyła cytowana w komunikacie koordynatorka programów senioralnych w Caritas Polska Monika Figiel.

Wzór "Koperty życia Caritas" do samodzielnego wydrukowania można pobrać ze strony internetowej Caritas Polska pod adresem www.caritas.pl/koperta.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Kilkadziesiąt tysięcy Polaków dostanie wkrótce niecodzienną przesyłkę

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA