Kariera w branży muzycznej? Na szczyt dostają się tylko nieliczni

Osoby decydujące się na zostanie muzykami podejmują nie lada wyzwanie. Konkurencja w branży jest ogromna. Zdecydowana większość obchodzi się smakiem i musi szukać pracy w innym zawodzie. Mimo to chętnych rozpocząć karierę muzyczną nie brakuje.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kariera w branży muzycznej? Na szczyt dostają się tylko nieliczni

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

9 wrz 2015 20:57


- Dziś jest o wiele łatwiej niż kiedykolwiek zacząć tworzyć. Jeśli ma się odpowiedni program komputerowy, sprzęt, wyobraźnię oraz talent, można naprawdę nagrać fantastyczny materiał i wrzucić go do sieci. Internet skrajnie ułatwił zakładanie zespołów i rozpoczynanie kariery muzycznej – mówi serwisowi infoWire.pl Paweł Soproniuk z NuPlays.

Czytaj też: Ten muzyk odkrył sposób na viral, nawet biznes się przyłączył

- Znacznie trudniejsze od samego startu jest natomiast zdobycie takiej liczby fanów, żeby na swojej pasji godziwie zarabiać. - Jest bardzo dużo zespołów, które powstają. Ta obfitość, niestety, powoduje, że trudno się przebić i zaproponować coś wyjątkowego. Wszystko zostało już zagrane. Zaskoczyć kogoś w muzyce czymkolwiek jest wręcz niemożliwe – stwierdza Dariusz „VanChesco” Wancerz, klawiszowiec zespołu Carrion. - Dotrzeć na ten pułap, kiedy ma się już spore grono odbiorców, to duże wyzwanie – dodaje muzyk.

Dotrzeć na szczyt

Co zatem powinni robić początkujący artyści, żeby pojawić się kiedyś i zadomowić na wielkiej scenie? Podstawą jest, oczywiście, tworzenie dobrej muzyki. Ale samo to nie wystarczy. Trzeba również zadbać o autopromocję. W tym celu warto np. brać udział w różnych przeglądach młodych zespołów czy programach telewizyjnych szukających nowych talentów.

- Do tego są serwisy, które pomagają artystom stworzyć ofertę dla fanów i zaistnieć komercyjnie – zauważa Paweł Soproniuk.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.