Jak wyjść z twarzą z firmowej Gwiazdki?

Służbowa Wigilia na stałe wpisała się w nasze biurowe życie. Eksperci monsterpolska.pl podpowiadają, jak jednocześnie dobrze się bawić i integrować z zespołem w trakcie firmowej świątecznej kolacji, a z drugiej strony nie narazić na szwank własnej kariery zawodowej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jak wyjść z twarzą z firmowej Gwiazdki?

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

10 gru 2013 15:01


Inicjatywa ta przyszłą do nas z Zachodu. Tamtejsze „Christmas Party" ma co prawda charakter zdecydowanie mniej religijny niż w Polsce, jednak sama idea grudniowej integracji ze współpracownikami pozostaje raczej bez zmian. I wszędzie jest tym momentem, kiedy możemy oderwać się od codziennych obowiązków i lepiej poznać współpracowników i przełożonych. Ważne, aby pamiętać, że pomimo nieformalnej atmosfery, nadal jesteśmy w pracy, a nasze zachowanie może mieć na nią duży wpływ.

Podejdź do sytuacji profesjonalnie

Już samo określenie Wigilia firmowa jasno komunikuje jej charakter. - Tego typu wydarzenia charakteryzuje luźniejsza atmosfera, ale nie zapominaj, że jesteś w gronie kolegów z pracy. Zbytni luz może być źle odebrany. Nie wykorzystuj też tego czasu na plotkowanie o współpracownikach, czy zdobywanie poufnych nowinek o funkcjonowaniu firmy. Poświęć ten czas na integrację z resztą zespołu. W przyszłości nowe znajomości i przyjaźnie w biurze zaowocują zwiększeniem produktywności w pracy i satysfakcji z niej płynącej - radzi Małgorzata Majewska, ekspert monsterpolska.pl.

Jeśli na imprezie jest serwowany alkohol, bądź rozważny i zachowaj umiar. Bez względu na to, czy świąteczna impreza organizowana jest w Twoim biurze czy w specjalnie wynajętym na tę okazję lokalu, nie traktuj jej jako okazji do darmowego kosztowania dostępnych trunków lub spotkania ze znajomymi, którzy wybaczą ci ewentualne zbyt śmiałe żarty. Szef czy koleżanka nie koniecznie muszą być aż tak wyrozumiali. Lepiej ograniczyć się do jednego, dwóch kieliszków wina czy piwa. Po alkoholu, możesz zrobić rzeczy lub powiedzieć słowa, które postawią cię w kłopotliwej sytuacji następnego dnia.

Świąteczna relacja w mediach społecznościowych

Kolejnym ważnym aspektem, o który warto zadbać w tych niecodziennych okolicznościach, są media społecznościowe. Tu także musisz pamiętać o zawodowym charakterze tego wydarzenia. Nie publikuj więc zdjęć z biurowej gwiazdki na portalach społecznościowych bez wiedzy osób na nich widocznych czy też szefa. Po pierwsze, niektórzy mogą sobie po prostu nie życzyć udostępniania ich zdjęć na Facebooku czy Instagramie. Z drugiej strony musisz pamiętać, że źle dobrane i upublicznione zdjęcie może zagrozić Twojej renomie, bądź całej Twojej firmy. Pochwalenie się zabawnym zdjęciem nie jest warte reputacji i kariery zawodowej.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

papa 2013-12-11 09:45:57

Ale pseudo profesjonalne brednie...